Tíživá situace vs věřitelé...

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vilass 27. 5. 2013 21:22

Ještě mne napadla jedna možnost.Pokud bydlíš v nájmu a máš třeba jen pokoj pro sebe, zkus se domluvit s majitelem a vzít si spolubydlícího, o nájemné se pak podělíte.Pokud bydlíš ve svém, pak je to výhra - vem si sám spolubydlícího do podnájmu.Taky jsem to tak kdysi dělal.
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alexpraha 27. 5. 2013 22:14

Žádné triky nepomohou - konsolidace, nové úvěry. Už nemáš prostor pro nějaké finanční kouzla - jediné co musíš udělat, je to co psali již ostatní:
víc pracovat
méně utrácet
Vzít si další práci, hold budeš pracovat 12-16 hodin denně, nebo 7 dní v týdnu.
Zrušit všechny radovánky života - počínaje televizí, přes mobil, potraviny, auto, nájem, cocacola, bagetky - vše pryč. Na tv nebudeš koukat, protože budeš furt v práci, auto vyho´d a jezdisockou, místo coly si dej do termosky vodu se sirupem, místo bagety housku s máslem.
Jsi na nejlepší cestě k bankrotu.
Budu upřímný - jen idiot si jde půjčit do Providentu. Nejprve splať provident, pak rovnoměrně ktk, vzp, sociálku či kde to vše máš.
Ráno si stoupni před zrcadlo a řekni si - pos*** jsem to, ale budu pořádně makat, utáhnu si opasek, abych to otočil. Když si to neřekneš a vnitřně nepřiznáš, jsi (dámy prominou) v pr**li a exekutoři tě budou honit 10 let.
Jednou jedinkrát jsem řešil podobný případ, od té doby je odháním. Měl plno řečí, dluhů na půdu, ale v podstatě to byl zbabělec a lenoch. Já jsem taky líný, ale nedělám dluhy.
Pracující s příjem kolem mediánu asi 5000 ke rezerv v blbinách.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 28. 5. 2013 04:50

jurijb píše:Pokud by se nezadařilo, mohl jsem se těšit, jak mě za několik měsíců přijdou podle zákona vykrást parazité (exekutoři, vamahači a další verbež).


Jako první zkuste změnit svůj pohled na svět. To vám opravdu nedochází, že ta verbež nejsou ti, co dluhy vymáhají, ale ti, co dluhy dělají?

Ale fandím vám. Možná ne kvůli vám, ale spíš kvůli sobě, protože když se vám z toho nepodaří vyhrabat, budeme vás do smrti platit všichni ze svých daní.

Na dluhy jděte podle závažnosti nebo spíš podle sankčních úroků. Opravdu nejhorší je ten Provident. To bych se snažil uhradit co nejdříve. Pak by na řadu přišla spořka a až naposledy stát.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jurijb 3. 6. 2013 14:15

vilass: Díky za tip. Bydlím v domku a je tady moc málo místa na podnájemníka. Ale i tak, u těch nájmů a podnájmů se s majitelem běžně nedá domluvit, aspoň co vím, stejně by pak chtěli platit za dvě osoby, i když výjimka potvrzuje pravidlo a líná huba = neštěstí.

Elexpraha: Taky díky za tipy. Těžko si brát jinou práci, když v té původní jsem byl od nevidím do nevidím a navíc, práce se fakt hodně blbě shání- já fakt nejsu pražák, aby jsem si mohl vyskakovat... No, ale teď už je to zase všechno blbě, v práci koupili nový lis, takže jsem tam byl zbytečným, zas musím hledat něco dalšího, asi brigádu, zase shánět peníze na dojíždění, zkusit (opět zbytečně) zaurgovat u svých dlužníků. Sranda je potřeba. Jinak, TV nesleduju, mobil nemám (už pěkných pár měsíců jsem si nepořídil nový po odchodu stávajícího), do práce si beru vodu z vodovodu a namazanou veku a auto nemám. Atd, atd...

Jo, jen idiot, nebo ten, kdo nemá na vybranou, si může půjčit u Providentu. Pokud by jsem si tehdy nepůjčil, nebyly by peníze na dojíždění na brigádu a nebylo by se jak odpíchnout. A kromě toho, 6000Kč šlo jako pomoc někomu z blízkých ve velké tísni.

Splatím nejdřív VZP a ČSSZ, protože od nich mně bezprostředně hrozí průser. Potom ktk a Provident do té doby nechám na minimální splátce. Bohužel, nenacházím se v situaci, kdy by jsem si mohl vymejšlet, kde mám menší a větší úroky!

Ano, ***** jsem to...

radecekh: Podle Vás je asi verbež polovina národa, nejen českýho. Zvlášť, když je k tomu půjčování na každým rohu někdo nabádá. Mnohdy je přitom půjčka jediným řešením (potřeba náhrady rozbité věci, řešení nouze a pod.), lidi fakt nemají peníze do rezervy, to je prostá statistika... Nemůžu se zbavit dojmu, že verbež jsou fakt jen ti, co si naberou několik tisíc Kč na tom, že někdo zrovna nemůže splácet, a za ty peníze udělají nějakou triviální rádoby "práci". Vydělají, zničí život někomu, kdo za svoje nesplácení mnohdy nemůže a snad uspokojí věřitele. Fakt vtipný. Job like job, jak říkali ve filmu Repo Men? No, nevím, to si říkali pro sebe, aby si ospravedlnili, co dělají...
jurijb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 3. 6. 2013 14:29

radecekh: Podle Vás je asi verbež polovina národa, nejen českýho.

Podle mne taky.
Zvlášť, když je k tomu půjčování na každým rohu někdo nabádá. Mnohdy je přitom půjčka jediným řešením (potřeba náhrady rozbité věci, řešení nouze a pod.), lidi fakt nemají peníze do rezervy, to je prostá statistika... Nemůžu se zbavit dojmu, že verbež jsou fakt jen ti, co si naberou několik tisíc Kč na tom, že někdo zrovna nemůže splácet, a za ty peníze udělají nějakou triviální rádoby "práci". Vydělají, zničí život někomu, kdo za svoje nesplácení mnohdy nemůže a snad uspokojí věřitele. Fakt vtipný. Job like job, jak říkali ve filmu Repo Men? No, nevím, to si říkali pro sebe, aby si ospravedlnili, co dělají...

To jsou jen výmluvy. Uvěření reklamě, včetně reklamy na Providend, nebo třeba nezodpovědné rozhazování politiků není důvodem chovat se hloupě, a v relativně dobrých dobách si nenašetřit na rezervu.
Vidíš, že práci máš a splácíš. Nebylo by bývalo podobně se hecnout před pár lety a místo splácení si našetřit do rezervy?
Nebylo. Nešlo to. Tato zkušenost je nepřenosná. Taky jsem si tím prošel ;-)
Nevzdávej to, držím palce.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 3. 6. 2013 14:31

Ted to prosim neberte nikdo osobne a zle, ale tem co jsem pomahal s navrhem na oddluzeni byli kazdy druhy svetec co pomahal nekomu ze znamych a blizkych v tezke tizive situaci. A kdo pomohl tem chudakum? Ja tim navrhem na oddluzeni. Takze tohle povazuju dnes za notoricky omylanou lez, a muzete hory doly tvrdit opak, proste neverim.
Nechapu jak muze nekdo pomahat nekomu jinemu pokud sam ma holy zadek a zadne uspory a jde si kvuli nekomu jinemu pujcit. Nestydim se zato ze v prvni rade myslim sam na sebe (pokud jde o penize), teprve pokud mam rezervy a neco navic mohu se rozhodnout komu a co pujcim (coz ja teda diky predchozim zkusenostem ovsem nedelam - penize nikdy a nikomu, pokud nechcete prijit o rodinu a kamarady kvuli nevracenym penezum)
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurijb 3. 6. 2013 15:07

Joezbrna: Tak, tak. Rozhodnul jsem se, že už si v životě nikde nepůjčím/nezadlužím se. Ono je fakt, že dřív jsem bral půjčování peněz jako to nejhorší zlo. No, ale nakonec jsem se taky nechal zblbnout- ne reklamou, spíš uvažováním těch ostatních. Ale nejen to- hlavně to bylo pod tíhou situace, která byla vcelku složitá. Bylo by to na hodně dlouhý vyprávění, co, proč, jak, ale všechno mělo svůj důvod. S tím, že při zodpovědnějším přístupu jsem přec jen dneska možná na tom byl líp. A taky, krucinál, kdyby bylo k sehnání dost práce nebo brigád.

mobilman: A taky že už nikdy nikomu nebudu pomáhat, pokud nebudu mít tu možnost!!! Tohle byl prvopočátek úpadku podnikání, dával jsem jedné ženské peníze ne ze zisku, ale z obratu. No, omílal jsem pořád dokola, ať si najde jinčí zdroj peněz, že mě táhne nevratně ke dnu, ale zbytečně. Trvalo to tak celkem rok a půl. Byl jsem vůl, příště to neudělám. Když nemám, tak nedám!!!
jurijb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 3. 6. 2013 15:09

spis nedej ani kdyz mas, usetris si tim starosti... ja proste nepujcuju nikomu ani v rodine, je to vzdy jen cesta k neprijemnostem a to nema nikdo zapotrebi.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 6. 2013 15:20

jurijb píše:Podle Vás je asi verbež polovina národa, nejen českýho. Zvlášť, když je k tomu půjčování na každým rohu někdo nabádá. Mnohdy je přitom půjčka jediným řešením (potřeba náhrady rozbité věci, řešení nouze a pod.), lidi fakt nemají peníze do rezervy, to je prostá statistika...

Je ovšem otázka, proč je nemají. Myslím, že spousta lidí to místo vytvoření rezervy rozhází za blbosti a když přijde problém, tak se diví. Kamarád kdysi dělal jako brigádu ostrahu v supermarketu. Měl tam kolegu, co hned po první vejplatě si vzal na splátky dva mobily po šesti tisících pro sebe a pro mladou. Skoro bych se vsadil, že většina těch co nesplácí spotřebitelské úvěry si je brali na zbytné věci a nikoliv na řešení nouze.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod jurijb 3. 6. 2013 15:21

Hele, zase nemůžu být úplně bez zájmu o problémy okolí. Je hrozně blbá doba (a asi bude ještě horší)... Pokud na tom nejsu úplně špatně, klidně se rozdělím, je mně to milejší, než se dívat, jak se někdo trápí.

-- 3. 6. 2013 16:23 --

xtonda: To je fakt otázka. Faktem ale je, že pokud má jeden tak málo peněz, až ho to deprivuje, není vůbec snadným odolat a třeba si nekoupit nějakou tu zbytečnost. Vím to, zažil jsem to a teď znovu zažívám. Tím ale takový jednání rozhodně nehájím, jen konstatuju... Být bez penězů je v podstatě těžká nemoc a když je peněz málo, tak strašně ubližují. Stejně jako být bez práce (i když je to třeba podnikání), protože práce je motor, základ, dává to pocit vlastní smysluplnosti, udržuj ve slušným fyzickým stavu (někdy i psychickým, ale, bohužel, spousta prací spíš vymývá mozek).
jurijb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 3. 6. 2013 16:00

xtonda píše:Skoro bych se vsadil, že většina těch co nesplácí spotřebitelské úvěry si je brali na zbytné věci a nikoliv na řešení nouze.

Kazdy ma volbu a sam vim dobre ze u vetsiny dluzniku se prostor pro uspory vzdyc najde, jde jen o to co je pro koho pohodlne a co sam opravdu chte. Pravda je ze mnoho zadluzenych by chtela penize a zazrak ale sami sebe uskromnit az na uplne minimum proste nejsou ochotni udelat, tedy alespon co ja jsem mel moznost zazit. Tam je pak tezko radit kdyz neni videt zadna vlastni snaha a jen hemzy jak se jini maji dobre a ze to logicky musi mit nakradeno a podobne drby...
myslim ze neni nadto se vykoupat ve vlastni stave a sam se z toho vyhrabat, pro nekoho to muze byt poucna lekce byt dlouha a bolestiva.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czhunter 4. 6. 2013 09:49

jurijb píše:Je taky potřeba si uvědomit, že jsem narazil na slušný úředníky! Že jsem čirou náhodou sehnal prácu! Že si náhodou, jako jeden z mála, dokážu jakž takž vydělat i tehdy, kdy nemám ani prácu, ani brigádu (myslím, že patřím k dobrým obchodníkům). Že ještě bylo co prodat. Že mám kolem sebe lidi, co jsou ochotní pomoct (třeba když nebylo ani na dojíždění na brigády). Že na mě zatím netlačí u ČS. Že mně ještě neodešel počítač.

Tomu se říká "impostor syndrom"- pocit nebo dojem, že vše, co máš je nezasloužené, že to co se ti děje je jen dílem série šťastných náhod, které musí jednoho dne nutně skončit.
Většinou se to tedy stává úspěšným - a třeba i hodně bohatým a slavným lidem.

http://psychologie.cz/tiha-nezaslouzeneho-uspechu/

Ale není to pravda. To co máš nebo umíš, i to, co považuješ za pouhé štěstí nebo náhodu je následek toho, jak se chováš, jak s lidmi mluvíš.

PS: Jestli chceš, tak ti daruju zcela nové, nikdy nepoužité nabíjecí baterky Pure Energy ( http://www.alza.cz/pure-energy-aa-ram-d155663.htm ). Možná budu mít v Brně i jedno PC navíc.
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jurijb 6. 6. 2013 11:43

mobilman: No, tak já se v té vlastní šťávě koupu až až.;) Zázrak by se docela hodil, jenže takový věci se nekonají. Právě na mě zatlačili z ČS a výplata bude mizerná (naštěstí chcou "jen" 1600Kč, poplatky za dva měsíce npoužívanýho účtu a poplatky za dvě upomínky). To jsem na VZP slíbil, že v červnu doplatím zbytek dluhu.:o

czhunter: Ty brďo, to jsi mě teda docela dostal. Ale ono to nebude zase až tak horký, něco je na mně, něco je dílem náhod, pohybovat se v tomhle podivným světě fakt není jen záležitost schopností, víme. A jinak si teda nepřipadám být úspěšným. A pokud by jsi se chtěl zbavit těch akumulátorků Pure Energy, beru všema desetima, stejně jako počítač. Jen pokud by jsi to jinak vyhodil. Do Brna to mám kousek, hodinku cesty vlakem nebo busem...

Nic, mažu se porozhlídnout po nějaké další práci.
jurijb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jurijb 10. 6. 2013 09:57

Borce, držte palce, ať mně to zétra vende s tó bregádó!!!!!!!!!!!!! Bela be te betelná fligna jak sviňa!!!!!!!
jurijb
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků