Výhody zasílání výplaty na bankovní účet u jednotlivých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marek2001 27. 6. 2014 10:12

Dobrý den, rád bych zjistil do které banky nechat posílat pravidelnou výplatu od zaměstnavatele a mít za to nabídku na zvýhodněné produkty. Uvedu třeba příklady o kterých vím:

1. U Zuna mi v současné době nabízí předschválený úvěr na 8,5%, dlouhou dobu mi dokonce nabízeli 6,9%
2. Zkusil jsem se zapojit do kampaně ČS na hypotéku za 2,38% a banka by mi dala dokonce 100% hypotéku za 2,38%, když by mi výplata chodila na jejich účet po dobu 6 předchozích měsíců
3. Pokud vím, tak Equa výplatu na účet nebere např. při hypotéce vůbec v potaz

Určitě víte i o dalších možnostech a bylo by dobré mít o tomto přehled. Zdravím a těším se na zajímavé příspěvky.
marek2001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 27. 6. 2014 10:33

mBank dá 300 Kč novému klientovi, který si tam dva měsíce po sobě nechá zaslat alespoň 9000 Kč.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 27. 6. 2014 10:59

Unicredit ma Ukonto (12000Kč) i Premium konto tam je to vic vedeni zdarma
Citikonto tusim 25000/50000 dle verze taktéž
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 6. 2014 11:01

Pokud chceš mít "své jisté" a ještě nemáš účet u mBank, založ si ho. Za založení dostaneš 3 stovky, až ti tam přijde výplata další tři a když si požádáš do roka o kreditku a dostaneš ji (jako že za obraty asi jo), dostaneš další čtyři stovky. Pokud máš kamaráda nebo známého, který má účet u mBank, ať ti řekne svoje telefonní číslo, když ho uvedeš, on dostane pětikilo (akce platí do konce měsíce). Když se s tebou pak rozdělí, bonus navíc.

Na nějakou velkou věrnost si banky moc nehrají, naopak spíše mám pocit, že stávajícím klientům nabízejí horší podmínky (mají je již ulovené), než je schopen si vyjednat člověk z ulice. Ohledně nějakého budování bonity se vedla diskuse zde:

http://forum.mesec.cz/index.php?topic=1619.0
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 27. 6. 2014 11:25

marek2001 píše:... a banka by mi dala dokonce 100% hypotéku za 2,38%,...

A co si představujete pod pojmem 100% hypotéku?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 6. 2014 11:34

Taky jsem spíš názoru, že nemá smysl důvěřovat bance s tím, abych si k ní směřoval veškeré příjmy (ono to pak může spíš uškodit, např. případ co tady zmiňoval Patrik, jak klienta banka ostrouhala výrazně horší úrokovou sazbou na hypotečním úvěru, protože podle poklesu příjmů věděla, že si nebude moci dovolit refinancovat) - něco jiného je pak realizování kreditního obratu kvůli vedení zdarma a pod.

Předschválené nabídky u bank pak poskytuje automat dle nějakého algoritmu, někdy stačí právě poměrně vysoký kreditní obrat, ale ono stejně není o co stát (ve srovnání např. s retenční nabídkou - třeba vedení kreditky, či účtu zdarma) - mimochodem dosud nejlepší nabídku úrokové sazby na spotřebitelský úvěr na 6,99 % p.a. (se zohledněním bonusu sa řádné splácení, ne přímo smluvní) jsem dostal právě od banky, kde ani žádný obrat vůbec nedělám (Sberbank CZ).

retron píše:Citikonto tusim 25000/50000 dle verze taktéž

Citikonto Plus 25.000 Kč/měsíc (ale pozor, v ceně je pouze 10 odchozích transakcí v měsíci zdarma, další jsou už za poplatek).
Citi Premium 70.000 Kč/měsíc.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 27. 6. 2014 11:49

co vim tak u ČSOB je max historie 6 měsíců a rozhodující je kreditní obrat kde max uz je kolem 50tis, pak už dochází k nabídkám k předschválených úvěrů i hypotéky bez dokazování příjmu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 27. 6. 2014 12:18

Hlavně bych byl opatrný na pojem "bez dokazování příjmů"
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 27. 6. 2014 12:20

A co ten pojem tedy znamená?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod retron 27. 6. 2014 12:47

no teoreticky by ti měli přiklepnout předschválený úvěr bez toho aniž by zkoumali tvojí bonitu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 6. 2014 12:57

Tak to, že si ti nim na BÚ zasílá zaměstnavatel výplatu mi moc bez dokazování nepřijde. Mě taky někdy před léty ČSOB na studentský účet poskytla KTK a KK na základě příchozích plateb od zaměstnavatele za poslední 3 měsíce. Ale žádost se samozřejmě normálně podat musela a vyhodnotila se risk managementem.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 27. 6. 2014 13:07

Na to Citi pozor, taky jsem uvažoval o zřízení, bohužel to pojištění v ceně karet je v podstatě nepoužitelné (i když na webu ve specifikaci produktu uvádějí něco trochu jiného).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 6. 2014 13:17

retron píše:no teoreticky by ti měli přiklepnout předschválený úvěr bez toho aniž by zkoumali tvojí bonitu

Tak to, co znamená "bez prokazování příjmu" se mezi jednotlivými bankami liší. Obvykle to znamená pouze to, že není nutno příjem prokazovat (tedy donést potvrzení od zaměstnavatele), ale jen "čestně uvést". Používá se to u úvěrů na nízké částky (obvykke desítky tisíc). Pohyby na účtu jsou kladné body k dobru, ale nemusí vždy být. Někde ale může být na základě těchto pohybů přidělen úvěrový produkt i bez dotazování na příjmy. Viděl jsem to u jiné osoby, když žádala o kreditní kartu u mBank.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marek2001 27. 6. 2014 13:22

Fantucci píše:
marek2001 píše:... a banka by mi dala dokonce 100% hypotéku za 2,38%,...

A co si představujete pod pojmem 100% hypotéku?


Představuji si 100% LTV nebo jak to nazýváte. Běžnou řečí financování 100% požadované částky. Samozřejmě v případě ČS bude dělat odhad jejich znalec.
marek2001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 27. 6. 2014 13:26

No co se týká hypotéky a nedokládání příjmů(u závislé činnosti) - bonita se zkoumá z více pohledů. Nejen vlastní výše obratu na účtě, ale i jeho povaha. Pokud v žádosti o úvěr žadatel uvede, že je např. ve zkušební/výpovědní době či má smlouvu na dobu určitou, banky mohou couvnout a ani atraktivní obrat žadateli nemusí pomoci.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků