TopForex? Ano? Ne?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lrotrekl 24. 5. 2016 20:11

Nabízel se mi dneska z TopForexu. Na první pohled zajímavé, aktuálně ČEZ a ING, sliboval 7-8%, za cca 14 dní.
Nějaké zkušenosti?

Na obvyklý dotaz, kterým podobné odpálkovávám, co z toho bude mít on, pokud vydělám, co z toho bude mít on, když prodělám, tak údajně žije jen z x% mého výdělku (0,1 - 0,2), myslím... Když nevydělám, nevydělá, ale ani neprodělá, narozdíl ode mě.

Co je pro mě podezřelé, slibuje bonus 5% a nad 100k 10%. Pokud říkal, že má z mých 200 000 vydělanejch 200, tak z čeho je bonus %....
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eL Ká 25. 5. 2016 10:24

lrotrekl píše:sliboval 7-8%, za cca 14 dní


To by měla být jediná informace, která Ti stačí. Ne, ne a zase ne.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rudolfek 17. 9. 2016 10:55

Mám kámoše co vydělává, osobně si myslím že pro některé co se tomu věnují je to zajímavé možnost jak nemakat a finančně být soběstačný. Je hodně knížek o forexu, není zlé se před tím vzdělat a určit si strategii. Good luck.
rudolfek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DitaKon 2. 3. 2017 12:36

Zajímalo by mě, můžete mi někdo vysvětlit, jak to tedy vlastně funguje? Můžu si zařidit účet a kopírovat úspěšné ocbhodníky? Nemám s tím skoro žándou zkušenost, ale láká mě to

-- 2. 3. 2017 13:37 --

Ještě mě zajímá vstupní investice, kolik doporučujete pro začátek?
DitaKon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 2. 3. 2017 18:16

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=3731 Soutěžíš s firmami plnými full-time odborníků s desítkami let zkušeností a přístupu k datům, ke kterým se nikdy nedostaneš. Stačí?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod nikko 2. 3. 2017 18:34

DitaKon píše:Zajímalo by mě, můžete mi někdo vysvětlit, jak to tedy vlastně funguje? Můžu si zařidit účet a kopírovat úspěšné ocbhodníky?

U některých obchodníků si lze založit účet zdarma a zpočátku obchodovat jen s "fiktivnímu" penězi. Můžeš tak získávat zkušenosti (aspoň po dobu několika měsíců). Pokud ti potom půjde, pak obchody s reálnými penězi.
Rozhodně se na tyto obchody každý člověk nehodí.

DitaKon píše:Ještě mě zajímá vstupní investice, kolik doporučujete pro začátek?

Obchodování na Forexu patří mezi velmi rizikové. Obecně objem takto investovaných prostředků by neměl tvořit víc než 10 % tvého majetku. Dodržet pravidlo - i kdyby jsi přišel o celou investici, nemělo by to nijak výrazně omezit tvůj běžný život.

lrotrekl píše:Nabízel se mi dneska z TopForexu. Na první pohled zajímavé, aktuálně ČEZ a ING, sliboval 7-8%, za cca 14 dní.

Pokud by jsi chtěl spekulovat na ČEZ a ING, můžeš to dělat i sám přímo na nějaké burze, a to pomocí běžného brokera, např. FIO, Patria apod. FIO (https://www.fio.cz/akcie-investice/jak-zacit-investovat) je na českém trhu mnoho let a spolupráce s ním mi příjde méně riziková a poplatkově levnější než se zahraničními forexovými společnostmi. Řešení případných problémů je mnohem jednodušší se společností sídlící v Česku než v zahraničí.
Pokud chceš zpočátku napodobovat zkušené obchodníky, můžeš se podívat na stránku https://www.fio.cz/zpravodajstvi/modelo ... a/tradefio, kde FIO zveřejňuje obchody svých odborníků i s jejich výsledky. Snadno tak můžeš investovat podle jejich rad.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DitaKon 5. 3. 2017 23:20

Díky za dopovědi,

FC 70: Myslela jsme to tak, že jen kopíruju úspěšnbý ocbhodní model - riziko 10 % je podle mě OK
DitaKon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lrotrekl 5. 3. 2017 23:53

Já je posílám do háje, s tím, že jim řeknu nějakou minimální částku, kterou jsem ochoten do investování vložit, oni zjistí, že jsem nezajímavej a většinou mě dají pokoj, až budu chtít investovat, tak na to chci mít čas a mít to pod kontrolou, tedy vědět co dělám a proč.
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trinitti 6. 3. 2017 15:47

Tak alespoň něco garantují ne? Mně to láká. Vím, že pro začátečníky je dobré opatrnost a rady zkušenějších. Nic však není jen tak a nejde to samo že ano.
Trinitti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 6. 3. 2017 16:23

Co je to tady zase za astrotufingovou kampaň? Zničehonic se tu objeví několik úplně nových účtů a všichni mají zájem o forex.

Aby bylo úplně jasno: Pokud neděláte hedging (a jestli nevíte, že děláte hedging, nebo nevíte, co je IFRS 9, tak neděláte), tak forex nebrat.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod lrotrekl 6. 3. 2017 16:45

Nevím, co je za kampaň, můj první příspěvek už je docela fousaty. Ale mám pocit, že teď jedou docela ve velkým nahaneci kampaně. Mě volají s fotrem a podobně tak 2x 3x do týdne.
lrotrekl
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků