S7582 baterie se nenabije na 100%

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasLiberec 22. 2. 2017 17:32

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit, kde je závada, když mám už 3. Li-ion novou baterii do Samsungu 7582, ale ta se nikdy nenabije na 100%. :-)
Zkoušel jsem ji úplně vybít a nabít, naposledy jsem jí na 59% když už se nenabíjela dál vytáhl z mobilu a když jsem ji vrátil zpět skočilo tam víc a po chvíli se nabíjení zastavilo na 89%. Stará baterie se chovala zase opačně, ukazovala nevim třeba 40 a když jsem ji vytáhl a dal zpátky skočilo tam najednou méně, někdy i o dost.
Myslel jsem jestli se třeba po čase nabíjení nezlepší, ale i po několikerém nabíjení se nenabilo nikdy zcela na 100%.
V obchodě to uznali jako reklamaci, já ale už nevím, kde mám sehnat baterii do mobilu, aby fungoval, jako když byl nový.
Potřeboval bych vědět, co mám s baterií dělat, jestli zase reklamovat nebo jestli s tím jde něco dělat, jestli je to chyba baterie, jsou třeba staré, nebo mobilu.
Omlouvám se pokud jsem porušil nějaké pravidlo svým dotazem, je to pro mě trošku nepřehledné a nevyznám se tu. Děkuji. TT
Naposledy upravil tomasLiberec dne 22. 2. 2017 18:02, celkově upraveno 1
tomasLiberec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mahonay 22. 2. 2017 17:50

To že se ti nenabije žádná baterie na 100% tak bych to tipoval že chyba bude v telefonu, buď softwer nebo hardwer.Tu starou nepočítám protože takhle se staré baterie chovají že prudce spadnou. Asi bych nejdříve udělal zálohu a pak provedl tovární nastavení. Neinstaloval bych žádné aplikace a nechal nabíjet tu novou baterii jestli nabije na 100%. Taky může být problém v nabíjecím obvodu což je na servis.
Než se na něco zeptáte použijte políčko hledat
mahonay
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasLiberec 22. 2. 2017 18:01

Ta stará jo, ta se nabije. Všechno jsem už udělal u té 1. baterie, dokonce mi v telefonu vyměnili i základní desku. Když se to vrátilo z opravy, chyba byla úplně stejná jako když jsem ho tam dával, žádná změna. :-) Baterie budou asi staré, nemá cenu se tím zabývat. Děkuji za radu.
tomasLiberec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žrout 8. 2. 2018 14:34

Dobrý den, nemusíte to řešit, ale o tom nabíjení vám něco řeknu, baterie bohužel vydrží jen 300 nabíjecích cyklů a dost, ale pokud se baterie nabíjí do 100% tak se nabíjí na překročené hodnoty napětí, ona se totiž baterie vůbec nesmí nabíjet do 100%, doporučené nabíjení baterie je tak na 85% a víc ne, jinak varuji že když ji budete nabíjet třeba na 90%, tak hodně zkrátíte životnost baterie, baterie vám potom vydrží jen 70 nabíjecích cyklů, a ještě jedna věc nabíjení na vyšší napětí postupně ničí i mobilní telefon, a telefon vám tím pádem může vydržet jen půl roku a pak vám najednou nečekaně zhasne v ruce a už ho nerozběhnete, na to pozor!!!!. Těším se na vaši odpověď. S pozdravem Daniel Vansa
Žrout
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sirThommas 8. 2. 2018 15:37

Vážený pane píšete docela dost blbostí. Chtělo by si to něco zjistit. Aktuální baterie vydrží klidně i přes 1000 nabíjecích cyklů s minimální ztrátou kapacity.
sirThommas
Junior

Odeslat příspěvekod aeinei 8. 2. 2018 19:32

žroute, zatím mám na mobilu 516 nabíjecích cyklů, telefon je nabíjen vždy na 100% a na nabíječce celkem připojen přes 10500 hodin - baterie je stále v pořádku :)

Obrázek
.
aeinei
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 2. 2018 19:43

aeinei: co máš za apku na tu baterii?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 2. 2018 20:09

Já bych tipl, telefon v háji.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků