Nejlepší offline navigace na android dle vašich zkušeností

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kemot 16. 7. 2014 16:18

Ahoj,
potřeboval bych nějakou offline navigaci na android, nějakou nejspolehlivější. Pokud to chápu správně, tak offline navigace znamená, že na to nepotřebuju připojení k internetu.. Nebo taky třeba nějakou aplikaci, kde si před cestou přes wifi stáhnu trasu a pak na ni offline pojedu. Máte nějaké zkušenosti? Co je nejlepší ?
Kemot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 16. 7. 2014 16:49

Ta spolehlivost netkví ani tak v aplikaci, ale v mapách. Nelze takto radit, na Google play jich je moc. Be On Road, Aponia, Sygic, TomTom, Garmin, atd atd...Spousta jich je zdarma, chce to vyzkoušet. Každému vyhovuje něco jiného. V podpisu mám to, co používám já...ale jak říkám, každý ti doporučí něco jiného, ale používat to budeš ty...
Gumajz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kemot 16. 7. 2014 17:04

a všechny ty co jsi vyjmenoval jdou bez připojení k internetu ? Líbí se mi ten Sygic ale nevím, jestli se za ty mapy platí nebo ne. Mají ty aplikace taky možnost nejen GPS do auta ale i pěšky ?
Kemot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žulda 17. 7. 2014 09:21

Sygic mám mnoho let a vždycky jsem do cíle dojel. Někdy vymyslí cestu nelogicky, ale to každá navigace. Umí navigovat i pěšky a ano, za mapy se platí, datové připojení pak už nepotřebuješ. A po Čechách jezdím podle Google Map nebo Waze, vyberou nejlepší trasu v závislosti na dopravním infu. Na to ale data potřebuješ.
Žulda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 17. 7. 2014 12:20

Jmenoval jsem jich jen pár. A jsou offline. To je bez potřeby stahovat data. A online znamená, že data potřebují...
Gumajz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hellebrand 19. 7. 2014 17:06

Jsem tak trochu na navigace zatížený a dost často je v telefonu střídám. Mám momentálně Note II. Podle mého názoru je Igo Primo jednoznačně nejlepší. Problém je trochu v tom, že jako oficiální aplikace vlastně neexistuje a budeš si ji muset najít s pomocí strejdy Googla. Kdyby jsi si nevěděl rady, pošli mi sz a já Ti poradím.
Hellebrand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 19. 7. 2014 17:50

No. V pátek u mně zastavil panáček z Rumunska a hledal ulici Na Hlavní, penzion Frýdl. Měl Samsung tablet a v něm iGo. Vůbec tu ulici neměl v mapě. Zkoušel jsem mu to najít jako Prahu, pak jako Březiněves. Nic...a nebylo to starou mapou. Tahle ulice existuje pod tímto názvem už minimálně 22let. Tu dobu tam jezdím já. Jinak fyzicky existuje mnohem déle...
Tak jsem mu ji musel ukázat na svém TomTomu...
Jestli se v tom uživatel nevyzná, tak mu nedoporučuj něco, kde bude na někom závislý, kdo mu to nainstaluje, a když mu to přestane fungovat, tak bude zoufalej. Uvědom si, že kvůli tomu jsem psal, že každému vyhovuje něco jiného. A ty hned, že iGo je nejlepší. Není to pravda. Nelze vyzdvihovat některé sw nad jiné. Každý je jen o trochu jiný a liší se třeba ovládáním atd...
Už jen kvůli tomu, že je tu jen pár dodavatelů mapových podkladů a od nich mapy berou všichni....A v čechách mapové podklady dělá firma Ceda...
Řešení je jen na něm. On s tou navigací bude jezdit...
Gumajz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hellebrand 19. 7. 2014 20:28

Takže teď mám v telefonu tyto navigace : Sygic ,Tom Tom pro Android,
Automapa pro android,Garmin viago,Waze a iGO Primo. Jen pro svoji zábavu jezdím každou chvíli s jinou a porovnávám je mezi sebou.Jezdil jsem s BE-On-Road,MapFactor,Navigonem, používám Mapy od Googlu.
Jak jsem psal, jsem tak trochu na SW navigace " ujetý " a myslím si, že o nich něco málo vím. U IGA totiž ( možná to nevíš) záleží, jaké mapové podlady si do něho dáš ( což je jeho možná největší výhoda), Můžeš použít mapové podklady Navteq,TopMap,TomTom,Mapy HERE- podle nich momenálně jezdím,protože si myslím, že jsou nejlepší. Před tím jsem celé roky i na starém IGO používal zásadně mapové podklady Tom Tom.
Navíc jsem neznámému kolegovi napsal, ať mi pošle SZ, že mu když bude chtít, poradím.
Také jsem napsal, že IGO je PODLE MÉHO NÁZORU nejlepší ( ale na tom si beze zbytku trvám) a to vúbec neznamená, že někdo nebude považovat za nejlepší jiný SW.
Hellebrand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kemot 20. 7. 2014 10:38

Díky pánové. Co říkáte na OSM? Nainstaloval jsem si Be on road s open street maps a dneska to vyzkouším.
Ještě se zeptám, liší si nějak rychlost snímání polohy u GPS aplikací? Nebo je to všude stejné (záleží spíš na GPS modulu v mobilu).
Zkoušel jsem jít pěšky se zapnutou Be on road a přišlo mi to o takových 10-15metrů nepřesné.
Kemot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 7. 2014 12:09

Jaký chipset máš v mobilu?
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Kemot 20. 7. 2014 13:11

uff... jak to zjistím ? :D
Kemot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 7. 2014 14:09

https://play.google.com/store/apps/deta ... puid.cpu_z
Jde o to, že například chipsety MTK mají lehké problémy s GPS, kdežto například Qualcomm je na tom lépe.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Kemot 20. 7. 2014 14:20

No... mám MTK chipset :( myslíte, že to bude nepoužitelné?
Kemot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 7. 2014 15:17

S MTK je to kus od kusu. Někdo s GPS problémy nemá, někdo jo (vypadávání signálu)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Kemot 20. 7. 2014 15:19

No, vyzkouším, uvidím
Kemot
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků