Rady a tipy na focení

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Magnus Agreus 15. 5. 2016 18:12

Ahoj, líbí se mi tahleta fotka, respektive hlavně to jak je nasvícená. Chtěl bych něco podobného nafotit a dát si na tom opravdu záležet. Chtěl bych se tedy zeptat na pár tipů.
Foto: http://www.megapixel.cz/foto/229590

1) Světlo - hlavně jaký typ světla. Mám dostupný externí blesk. Případně mě napadlo sehnat si nějako lampičku a odraznou desku a takhle to světlo odrážet, případně malý studiový záblesk ale nevím jestli bych jej měl na půjčení.

2) Objektiv - Mám k dispozici 18-135 IS STM ale ten se mi moc nezamlouvá kvůli světelnosti. Pak mám 50mm 1.8 která je fajn ale mám strach z aberací na cloně 1.8. Dál mě napadlo (pokud bych měl finance) si zapůjčit Artovou Sigmu 35mm (myslím si že by s APS-C stačila v interieru).

3) Prostory - nějaký podobný prostor v Brně kde by se dalo fotit. Něco co by vypadalo nóbl a dali by se tam fotit i portréty. Napadlo mě buď zámek nebo hotel? Moc v takových interierech kde by se dalo fotit přehled nemám.

Je mi 17 a fotografování mě nesmírně baví a snažím se zdokonalovat a nabírat zkušenosti. Cením si každé rady. Díky moc.
Magnus Agreus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod STigre 16. 5. 2016 15:59

Ahoj Magnusi,
nikdo Ti neodpovídá, asi proto že je Tvůj dotaz hodně naivní (nicméně odpovídá věku). Manuál, jaké světlo použít, jak silné je nastavit, čím je rozptýlit a do jaké vzdálenosti a pod jakým úhlem je od modelky postavit Ti nikdo neřekne, ani jaký čas, clonu, citlivost nastavit. Ale aspoň něco - začnu od konce:
V Brně je k zapůjčení fotoatelier pro glamour foto: www.starstudio.cz
Kromě modelky a foťáku tam je vše, co potřebuješ - postel, doplňky, dvě záblesková světla se softboxy, dva daylighty .... Jak se co a čím svítí si musíš najít a nastudovat v knížkách a na netu - třeba: www.fotoroman.cz
A ten objektiv 50/1,8 by asi šel, i když 35/1,4 by asi byl lepší.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magnus Agreus 16. 5. 2016 20:07

Ahoj, díky moc. Se světlem se nějak popasuju, možná nakonec vsadím na to přírodní protože je nejlepší. S tím starstudiem jsi mi opravdu pomohl, díky. Nevíš ještě o nějakých takových podobných v Brně? Hledám něco vyloženě takového podobného, klasický atelier mám k dispozici.
Magnus Agreus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod STigre 16. 5. 2016 21:23

Pak jedině projít stránky hotelů, ale nic pěkného a zároveň i dost velkého neseženeš pod 2000,- korun za noc, spíš dráž, běžné hotelové pokoje bývají malé, apartmány zase drahé. Většinou to mají nafocené tak, že to vypadá větší, a nakonec to je malá špeluňka. Tak na to pozor.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jadonio 19. 1. 2017 20:51

Ahoj Magnusi,
jak jsi pokročil se svou fotkou? Zkusil jsi něco? Je to někde k vidění? Nebo jsi toho nechal? Nemáš čas?

JD
jandokoupil.cz
Jadonio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků