Zánovní či rozbalené telefony z Alza.cz

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kubicka 13. 8. 2018 09:08

Ahoj,

máte někdo zkušenosti s nákupem zánovních či použitých mobilních telefonů z portálu Alza.cz?
kubicka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 8. 2018 09:13

Použitý nebrat a zánovní bude rozbalený nebo i vrácený
Co tam chceš kupovat?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 13. 8. 2018 10:16

Taky bych z Alzy nebral, není tak taková sleva aby se to vyplatilo. Zkus juknout na na nějaky bazar, dost lidí tam prodává nový mobil, který dostali k paušálu za výhodnější cenu. Já takto kupuji už asi 8 let z bazaru nový telefon a nikdy žádný problém. Je jasné, že pouze osobní předání.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod polda 13. 8. 2018 11:31

Ten rozbaleny bych vzal, použitý ne
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 8. 2018 11:40

To samé Mobil Pohotovost, také nabízí mobily zánovní nebo použité, tak se podívej i tam, jestli nemají výhodnější nabídku
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 14. 8. 2018 21:39

Rozbalene jsem ted kupoval z Alzy 2 a oba uplne bez problemu, zaruka stale 24mesicu a pokud by s nim neco bylo v neporadku, stale lze behem 14dnu vratit. V mem pripade mi sleva z 16 na 14 prisla dobra. U jednoho bych nepoznal, ze byl vraceny. U druheho pak byly rozbaleny sluchatka a nabijeci kabel.

Zaroven jsem jeden (jiny) telefon behem 14 dnu vracel. Pri vraceni kontroluji IMEI, pripadne skrabance, tel zapnou (zda je kompletne smazany a pripadne smazou). Obsah baleni az tak neresily. Tzn si dovedu predstavit, ze pri koupi vraceneho zbozi mohou napr sluchatka, nebo jina drobnost (nabijecka asi ne) chybet.

-- srpen 14th, 2018, 10:41 pm --

FatalError.cz píše:Taky bych z Alzy nebral, není tak taková sleva aby se to vyplatilo. Zkus juknout na na nějaky bazar, dost lidí tam prodává nový mobil, který dostali k paušálu za výhodnější cenu. Já takto kupuji už asi 8 let z bazaru nový telefon a nikdy žádný problém. Je jasné, že pouze osobní předání.

To je fajn, pokud si ten tel clovek nechce dat do firmy(a zvysit si naklad pripadne odecist DPH), protoze od nekoho na bazaru tezko dostanu danovy doklad.
TomZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 8. 2018 07:28

Hele sice to neni telefon.. Ale pred xx lety jsem si koupil rozbaleny MP4 prehravac..
A mam ho do dnes a funguje jak lusk.. Mam ho cca uz 5let! Je to nejaky Sony vypada to jak mobil.. :)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod whatt 16. 8. 2018 07:41

kupoval jsem před asi 1,5 rokem použitý S6 edge... A byl totálně zničený, vyměnili jen displej. Když jsem o tom tady pravdivě psal a přidával fotky, tak vlákno zdejší modeři zrecenzovali jak se dalo...
A přístup Alzy potom byl úplně k blití. Pomohl mi až člověk v prodejně, kam jsem ale musel dojet za svoje a nikdo mi neproplatit ztracené náklady na vrácení (přestože ten člověk na prodejně sám kroutil hlavou jak to mohlo jít zpět do prodeje... na krabičce byla dokonce oranžová páska a samolepky = není určeno pro prodej).

Z nákupů u zeleného otravy jsem nadoživotí vyléčený.

Takže asi tak.
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 16. 8. 2018 07:49

Ze zkušenosti vím, že Alza vrácené zboží důsledně kontroluje, než ho vrátí do prodeje, takže osobně bych se toho nebál.

Co píše whatt, tak to byl asi nějaký exces (ale nevím, co si můžu představit pod pojmem "totálně zničený", to by snad bylo vidět už při převzetí na první pohled...).
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 22. 8. 2018 21:49

U Alzy použitý = servisovaný, vrácený po 3 servisech a rozbalený = vrácený ve 14ti denní lhůtě. Když tam kupuju nějakou ptákovinu tak nemám problém s rozbaleným, ale od doby co jsem si koupil rozbalenou myš za 600 a zjistil, že je uvnitř úplně jiná, se tomu už příště asi radši vyhnu :D Takže si telefon vždy pořádně překontroluj i sám, za zkoušku to stojí, když je ta možnost ho ihned vrátit :) Ale použitý určitě neber, jsou to servisovaná zařízení a se zkrácenou zárukou..

Edit: Příspěvek pode mnou mohu potvrdit, kontrola vráceného zboží je jen tak na oko. Když jsem před rokem a půl vracel Huawei P9 Lite 2017 po třech dnech, tak na přepážce si dotyčný zkontroloval pouze IMEI a jestli zaízení běží, nic víc.
Naposledy upravil VolumePJ dne 23. 8. 2018 14:27, celkově upraveno 1
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 23. 8. 2018 06:47

Lexx píše:Ze zkušenosti vím, že Alza vrácené zboží důsledně kontroluje, než ho vrátí do prodeje, takže osobně bych se toho nebál...

No nevím, moje starší zkušenost s vrácením notebooku za cca 30 tisíc je taková, že na pobočce koukli, jestli není někde ťuklý, jestli nabíhá a po chvilce jsem šel s penězi. Kdybych vyměnil, disk, RAM, tak to nikdo neřešil.
zivan
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků