Telefon, Cestování

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Strigo 10. 1. 2018 23:41

Zdravím hledám telefon do hranice 6 000 +/-.
Jelikož se v telefonech, až tolik nevyznám tak hledám pomoc zde.
V telefonu budu používat především mapy, GPS, WI-FI, LTE,žádné hry takže výkon nemusí být nijak zvlášť markantní, ale musí být spolehlivý nerad bych se ztratil uprostřed Kosova před značkou minového pole jak minulý rok při výstupu na Děravicu. Kdyby byl trošku odolnější tak by to taky nebylo od věci (spadnutí do sněhu nebo bouřku by mohl přežít).
Dále pak
Display: 5" - 5,5" (preferuji 5") nemusí být FullHD (podle mě to je zbytečnost)
Velká výdrž. (tohle je dost důležité)
Rychlonabíjení
Pevné sklo (Gorilla Glass??)
Možnost paměťové karty a dobrá vnitří paměť ... 16GB min.
Dobrý foťák, ale není prioritou.

Díky za případné rady.
Strigo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 1. 2018 00:01

Nubia N1, N2
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 11. 1. 2018 00:08

Mas moc priorit, vyber si 3-4 a najdes dobry foun. FHD je zbytecnost, pokud chces lepsi vydrz, ale ty lepsi kousky FHD uz jsou, podle me z tech parametru stejne vypadne rychlonabijeni a co Android? Nadstavba? Dual SIM? Hybrid dual nebo nehybrid?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 11. 1. 2018 00:56

Podle tvého popisu si myslím, že prvotní priorita je výdrž a druhá funkčnost GPS. Pro spoustu lidí to znamená výběr telefonu s procesorem Snapdragon. Spousta lidí žije minulostí a odsuzují procesory Mediatek jelikož před pár lety měli problém s GPS. Při své praktické zkušenosti s Helio X20 či X25 můžu říci že ty problémy jsou pryč. Používal jsem telefon s Mediatekem rok a nemůžu si stěžovat. Mapy od Seznamu, Here, Sporttracker... Pokud by jsi chtěl vynechat tyto procesory, tak se výběr telefonů s velkou kapacitou rapidně sníží. Někdo bude tvrdit, že 3000mAh je dostatečná kapacita, ale já si myslím,že minimum je 4000 a více. Uvidíme co ti zde doporučí. Pokud nejsi odpůrcem Mediateku, tak dám jeden tip. OUKITEL K10000Pro, cena u nás od 4600kč, Gearbestu 3720kč. Největší devíza je extrémní výdrž baterie a pro mě osobně neotřelý vzhled.
Jednoduché recenze:
https://androidportal.zoznam.sk/2017/08 ... h-bateria/
https://www.testado.cz/recenze-oukitel-k10000/
https://mobilni-telefony.heureka.cz/oukitel-k10000-pro/
:-) ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 11. 1. 2018 10:31

stm01:

Telefon je zajimavý, to jo, ale otázka je, jestli je tazatel ochoten jít do nějakého číňana typu Oukitel, nebo chce nějakého provařenějšího číňana (Huawei, Honor,...) enbo prostě nějakou zavedenou značku, to z jeho dotazu nevyznívá.

Jak je to s aktualizacemi androidu? DOstáváš nějaké bezpečnostní záplaty, update systému apod.?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 1. 2018 12:16

Tak trosku jsem cestovatel taky - ted jsem byl dlouho za oceanem,lv dohledny dobe frcim zase a jestli ti můžu poradit hled na toto..IP68+kryci sklo+silicon case+baterie pres 3000+fotak u mobilu se solidni svetelnosti a schopnosti delat neco vic nez mazanice od picassa v noci.Na oukitely a podobny kraviny zapomen.Radej si vyber neco co proste vydrzi dva dny a pribal si powerbanku,pokud nejedes na severni pol,dva dny ti staci,pokud jedes ,vezmes si satelitni foun a ne pseudooutdoorovy blbosti.
Prvnim filtrem u ip68 ti vypadne znacna cast produkce,fotakem se svetelnosti 2 a min dalsi cast,3 ngiga ram,mas vyfiltrovany v kombu s predchozim zase plno telefonu.Uhlopricka,hybrid slot.32 giga internal memory a vice,aby nemel velikost a vahu jak tvarnice na stavbe a hele hokusy pokusy mas vyfiltrovany a zbude ti modelu ze je spocitas na prstech jedne ruky.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 11. 1. 2018 13:07

ooooooooooo:

Máš pravdu, ale nejde mít všechno. Hodil jsem Tvé parametry do katalogu a nejlevnější mobil mi to vyhodilo Samsung Galaxy A5 (2017) za 8.000 Kč a jde to rychle nahoru, jeho požadavek je 6.000 Kč, což je samozřejmě nereálné :-)

https://www.mobilmania.cz/katalog#filter_4384=1&filter_4386=1&filter_4356=1&filter_4486=3000&filter_4389=3000&sort=3293,ASC
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 11. 1. 2018 13:54

ooooooooooo:
Tip jsem dal na ten Oukitel jelikož preference tazatele jsou dané. Krom tebou doporučované IP68 má ten telefon vše v balení a k tomu i kožené pouzdro na opasek. Super fotky nemá v popisu ale pokud chce nosit místo jedné věci dvě sebou v přírodě, tak to si musí rozhodnout. Jedna z věcí co požaduje je výdrž. (Velká výdrž. (tohle je dost důležité)) a to žádný jiný mobil nepřekoná. Uvidíme co si nakonec vybere. Pokud se nám svěří.
Navíc pokud koupí u nás, tak prostě má 2 letou záruku
;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 11. 1. 2018 14:49

stm01:

A co ten android? Aktualiazce a tak? Jo, velká baterka je velká výhoda, ale nezapomeň napsat taky to, že telefon má 290 g hmotnost, což je ideální na cestování a USB-C, který na cestách moc nenajdeš, pokud se Ti stane něco s nabíječkou. V příapdě, že si koupíš nebo půjčíš na cestě nabíječku USB-C, tak se Ti zase telefon bude nabíjet superpomalu, protože to prostě nebude originál nabíječka a nabít 10.000mah není jen tak :-) na cestování podle mě blbost.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 11. 1. 2018 15:00

Samsung A5 je do konce ledna s cashbackem cca za 6000 korun. Kolem 8000 koupíš v obchodě, který funguje pro cashback. A pak požádáš o ty 2000 korun zpět
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stm01 11. 1. 2018 15:56

melipa: já ten telefon nevlastním, nemám s ním žádné zkušenosti, neznám aktualizace od Oukitel. Prostě jsem doporučil. Řešit jestli si někde bude nebo nebude půjčovat nabíječku atd je nesmysl. To se dá diskutovat o čemkoliv u každého telefonu. Koupí si Samsung díky vysněnému cashbacku, jeho věc. Nekoupí, jeho věc. 100 lidí 100 názorů. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 11. 1. 2018 16:17

Pokud opravdu cestuješ, tak nabíječku řešíš, nebo si potřebuješ něco přenést do/z telefonu, tak najdeš všude jen USB klasické a iPhone konektor, USB-C moc na cestování praktické není :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 11. 1. 2018 16:39

Přece je USB redukce, tak je jedno, jaká nabíječka.... Na druhou stranu taky zatím moc telefony s USB-C nechci. Ale zase za rozumný peníz bych vzal i telefon s USB-C, ale rozumná cena je pro každého něco jiného.
A to si musí zakladatel vlákna zvážit...
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod melipa 11. 1. 2018 16:47

Reku: ten samsung s cashbackem je dobrá volba :-) Díky, to jsem ani nevěděl. No ono u toho Oukitelu je to spíéš nevýhoda, protože až tam zapojíš přes redukci nabíječku, kterou někde na cestě najdeš, tak se Ti tech 10.000mah nikdy nenabije...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 11. 1. 2018 16:49

Ale Oukitel má microUSB a ne USB-C. Ovšem má ho zase více zapuštěný.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků