Má smysl zprovozňovat nefunkční "Automatickou údržbu" ???

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sus 12. 12. 2014 19:57

Ahoj

Má konfigurace viz. můj podpis a hned na úvod předesílám (jinak bych se tu ani neptal) že zálohu mám sice z 1.12., ale od té doby jsem toho stačil tolik nainstalovat a hlavně nakonfigurovat (včetně celého Android studia aj.) že bych se to chtěl pokusit OPRAVIT a tedy opravdu ne obnovovat z té zálohy, pokud by to tedy vůbec stálo za to pak zase všechny ty další věci (co už si všechny nepamatuji) instalovat a hlavně konfigurovat znovu... ;-)

Takže co se vlastně stalo - zřejmě po nějakých aktualizacích jsem si všiml, že "Automatická údržba", kterou jsem občas spustil ručně (protože od PC moc neodcházím a tak nemá moc času na to, aby proběhla automaticky) sice napsala, že se spustila, ale ve skutečnosti neběželo nic (CPU i disk nevytížený a ani procesy, co si údržba spouští, nebyly vidět), takže jako by se "spustila" a ihned ukončila ...
(v lozích Windows nikde chyby řádné)

Když jsem ji tedy chtěl zkusit spustit (také ručně) přímo z TaskScheduleru, tak tam všechny 4 úlohy (v Plánovači úloh) měly vidět nějaké chyby v XML souborech (znění už si nepamatuji, ale zkrátka asi něco "nakopnuté") a nejspíš tedy zralé na to ty úlohy tam smazat a znovu naexportovat (právě ze zálohy), jenomže v tom mám teď právě ten problém...

Nedovolí mi to smazat příslušné záznamy v registru a to ani i když jsem si na ně dal (právě kvůli tomu) i práva skupiny Administrators (ze které to samozřejmě dělám), anebo na to snad potřebuji dát jiná PRÁVA ???
(když záznamy z registru nesmažu, tak to úlohy pod původním názvem samozřejmě naimportovat nedovolí, pod jiným názvem to sice šlo, ale po spuštění ručně z také TaskScheduleru se také hned ukončily - respektive v Scheduleru byly vidět že běží, ale ty vlastní procesy od údržby nebyly vidět stejně, jako při spuštění z Centra akcí, kde se mají spouštět správně)

V TaskScheduleru mám momentálně ty názvy úloh údržby smazané, ale kromě toho mi "Maintenance Configurator", co nastavuje ten čas automatického spuštění při pokusu o import (bez smazání v registru) navíc píše že "Plánovač není k dispozici a pokusí se o nové připojení", což se ale nepovede...
Ten Plánovač normálně běží (a i pokusně nově vytvořené úlohy spustí), ale když jsem jej chtěl (pokusně) zrestarovat ručně, tak to nejde (příslušná menu jsou "zašedlá") a když jsem chtěl tedy dát (kvůli tomu ručnímu restartu) "Povolit službě používání plochy", tak mne to na to také nepustí - no třeba to ani není potřeba (ten plánovač dočasně zastavit), ale nevím jestli mi právě on nedovolí mazat ty záznamy v registru (vypnout jeho automatické spuštění a zrestarovat jsem zatím nezkoušel), anebo jestli si na to mazání záznamů údržby Scheduleru v registru mám dát jiná práva a jaká tedy prosím ???

No a teď je otázka jestli se vůbec tu Automatickou údržbu vyplatí zprovozňovat, protože defragmentaci dělám ručně občas úplně jiným programem,
(občas) pročišťuji "Vyčištěním disku" z Windows a ještě pomocí
dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup /resetbase
jen úlohy z údržby .NET Frameworku nevím jestli jsou hotové, protože po ručním spuštění běží, ale disk ani CPU nevytěžují jako obvykle,
aktualizace dělám ručně
a je tedy prosím ještě něco, co dělá ta "Automatická údržba" a opravdu se ji tedy vyplatí zprovoznit v každém případě ???
Samozřejmě bych ji (alespoň pro "lepší pocit") ale raději zprovoznit chtěl ...

'Skoda že i na to asi nemá MS nějaký ten "Fixit", ale pokud ano, tak jsem jej bohužel nenašel.

"sfc /scannow" jsem samozřejmě zkoušel jako první a ještě než jsem se díval přímo do TaskScheduleru, ale ten bohužel neopravil nic, Body obnovy nepoužívám, to v případě (opravdu neopravitelného) průšvihu raději obnovuji rovnou z té zálohy, ale zatím doufám, že tohle by (snad) mělo jít opravit i "po dobrém" ...

Děkuju, za ten "román" se omlouvám, stručně to moc popsat nešlo, tak nezbývá než doufat, že někdo najde trpělivost alespoň ke čtení ... ;-)
AMD RYZEN 7 1700, ASUS PRIME X370-PRO, 2x8GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16, Gigabyte Radeon HD 7790, SSD ADATA SP900, Seagate ST1000DM003-1CH1, Corsair ATX 430W CX430, W10 x64 Pro - http://web.quick.cz/vs165/TMP/W10Muj.png
Sus
Junior

Odeslat příspěvekod rr-zz 12. 12. 2014 21:07

automaticka udrzba ?? a to jsou windows 98, 2000 nebo snad XPcka, ze je potreba rucne resit nejakou udrzbu.. ?
nikdy jsem nemel potrebu poustet rucne nejakou automatickou udrzbu..

.. ale pokud si takovy odbornik ze problemy resis mazanim v registrech a pridelovanim prav tamtez, opravdu nechapu co chces poradit.

Precet jsem to cely a vlastne ani nevim co je za problem.
rr-zz
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 12. 12. 2014 21:39

TL;DR.

rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks udela co?

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sus 12. 12. 2014 23:24

MP - Díky, chová se to také "jako by se nestalo nic", mám pod W81 na ploše sidebar s grafy vytížení CPU, disku a aktivními procesy, ty se mi obnovují každé 2s a ani to tato (kromě aktivity disku) nestačí zaznamenat, že by se spustil nějaký nový proces.

Zkusil jsem to tedy monitorovat "Proces Monitorem" a zarazilo mne u kolika klíčů v registru je vidět "NAME NOT FOUND" a jak jsem se díval, tak ty klíče v registru opravdu nemám a že by tedy nakopnutý registr (tedy pokud to ty klíče potřebuje opravdu nutně) ??? :-(
(a ještě u rundll32.exe pár manifest souborů také "NAME NOT FOUND", ale to je tuším jen pro lokalizaci???)

Dám sem jen něco (na ukázku), ale je toho o hodně víc ...

23:01:46,8695163 rundll32.exe 1292 RegQueryValue HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\rundll32.exe\UseFilter NAME NOT FOUND Length: 544
23:01:46,8695335 rundll32.exe 1292 RegQueryValue HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\rundll32.exe\DisableHeapLookaside NAME NOT FOUND Length: 1 024
23:01:46,8695486 rundll32.exe 1292 RegQueryValue HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\rundll32.exe\FrontEndHeapDebugOptions NAME NOT FOUND Length: 1 024

-- 13. 12. 2014 00:06 --

Jo a ještě aby nedošlo k nedorozumění s těmi "čekajícími procesy",
tak momentálně se mi do TaskScheduleru podařilo naimportovat (jako jediný) jenom "Idle Maintenance" (ale bez smazání starých záznamů v registru, takže nejspíš opravdu ne zcela korektně) a už jen to že nemá nic vidět v "Akce" je divné, tedy pokud tam má být něco vidět a pokud to potom vše nespouští právě třeba přes OLE z toho registru a co (přesně) tam ta údržba má spouštět tam nějak nevidím ...

A když jsem mu (v TaskScheduleru) zaškrtl "Povolit na požádání" (jenom abych mohl zkusit právě ručně), tak se také nic neděje, ale ta úloha asi opravdu nebude naplánovaná korektně a chce to znovu správně naimportovat...

-- 13. 12. 2014 21:40 --

Tak všechny 3 úlohy údržby už mi spustit jdou (zkoušel jsem všechny spustit ručně) - to je tak, když to někdo (ostuda) nedělal už hodně dlouho a při mazání těch větví registru před importem úloh si zapoměl podědit práva i na "podvětve" grrrr... ;-)

No ale ještě jeden (už zmíněný) problém zůstává a to že mi tam nejde naexportovat ještě i ten "Maintenance Configurator", čímž to v Centru akcí nepozná kdy údržba skončila a plánovat tak jde také jen z TaskScheduleru, tak bych potřeboval vyřešit ještě tohle, ať už je to komplet... :-(

Problém je v tom, že při pokusu o import "Maintenance Configuratoru" do Plánovače úloh to napíše "Plánovač není k dispozici a pokusí se o nové připojení", což se ale nepovede a nemohu jej ani zkusit třeba zastavit, protože služba "Plánovač úloh" má všechna menu neaktivní a nemám tedy právo ji zkusit restartovat, zastavit atd. a nejde ani zkusit třeba zastavit její automatické spouštění přes msconfig, tedy pokud bych si tím vůbec nějak pomohl a ten problém není jinde.

Netušíte tedy prosím jak vyřešit ještě to "Plánovač není k dispozici a pokusí s o nové připojení" při importu Maintenance Configuratoru ???

Děkuju ...

-- 15. 12. 2014 21:23 --

*** VYŘEŠENO !!! ***
AMD RYZEN 7 1700, ASUS PRIME X370-PRO, 2x8GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16, Gigabyte Radeon HD 7790, SSD ADATA SP900, Seagate ST1000DM003-1CH1, Corsair ATX 430W CX430, W10 x64 Pro - http://web.quick.cz/vs165/TMP/W10Muj.png
Sus
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků