Jak přenést origo Win7 ze starého NetBooku do nového???

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hancx 26. 1. 2014 12:49

Zdravím, chci se zeptat....Mám starý Netbook a už dosluhuje, chtěl bych si pořídit nový, ale mám jeden dost zásadní problém :/

Nové NetBooky mají v sobě nainstalovaný pouze Win8, a ty já nechci používat.Ještě se občas najdou nové kousky bez OS a jenom s Linuxem.To by se mi líbilo, ale pouze za jedné podmínky...

Ve starém NetBooku mám naistalované Originální Win7, šlo by nějak udělat abych Ty Win7 dostal do nového Netbooku a použil originální klíč??? nebo ten klíč je pouze pro jedno zařízení??

Údajně lze stáhnout ofiko Win7 a zadat tam origo key-code, ale pouze do zařízení, kde už byly Win7 původně..

Bohůžel Win7 už nelze koupit...

Jak to prosím udělat??? Je to pro mě moc důležitý..

Děkuju :-)
Hancx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 26. 1. 2014 13:04

ano lze, ale není to legalni
w7 koupit lze
http://www.czc.cz/operacni-systemy-soft ... %20Premium
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 1. 2014 13:09

Byl Windows 7 koupeny samostatne, nebo uz nainstalovany na puvodnim pocitaci?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 1. 2014 13:38

Hancx píše:Nové NetBooky mají v sobě nainstalovaný pouze Win8, a ty já nechci používat

nechci, nechci, ne a ne :mrgreen: Jsou to jen předsudky a ovlivnění všemožnými samozvanými odborníky-novináři, které nemají z čeho dělat kauzu, tak si vzali na paškál W8. Je to jednodušší se do něčeho strefovat, než tvořit ... recenze, testy, návody k sw, programování atp.
Přitom jde o naprosto normální OS. Pokud ti nevyhovuje MS navržené UI, tak je tu spousta jiných alternativ. Od freečkového Classic Shellu, kterým se vrátíš do dob W7, případně placených customizátorů od Stardock a podobných.
Dávat 2500Kč za další OS, u kterého nemáš jistotu, že pro něj výrobce udělal všechny ovladače :roll:

k původnímu dotazu - pokud je na štítku něco jako oem, případně for Acer Corp., Asus ... tak máš smůlu jsou to oem svázaná s HW. Legální ten přenos není. Technicky možný ale je.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hancx 26. 1. 2014 13:43

Ano Win 7 tam byl už nainstalovaný...
Proč by to mělo být nelegální?Jak by na to mohl někdo přijít???

Spíš by mě to ten kod ani nepřijalo, když už byl použit ne?
Ten starý netbook jsem neregistroval(online) takže ten Keycode by měl být použitelný ne??
Hancx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 1. 2014 13:47

Neni to legalni, proto jsem v souladu s pravidly naseho fora nucen Tvuj dotaz zamknout. Vice informaci najdes v pravidlech naseho fora a take v licencni smlouve od svych OEM Windows 7. Oba dokumenty jsou volne dostupne na internetu.

Pokud chces na novy notebook mermo-moci Windows 7, proste si je kup a nainstaluj je na nej.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků