Sluchátka + DAC kolem 8tis

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod defacto 1. 10. 2015 21:53

Zdravím, sem nováček, aktuálně můj nejlepší zdroj hluku je klips s4 na nokii 920. Vybyly mi nějaké peníze, tak sem si říkal, že bych mohl nějak povýšit :-] Problém je ten, že se sem se v tom naprosto ztratil. Potřeboval bych poradit jak správně namíchat cenu sluchátek a DAC. Konkrétně bych si představoval aby to umělo tohle:
Sluchátka - uzavžená, vyměnitelný kabel využil bych i 4m, na doma a převážně metloše
DAC - k notebooku, později bude migrovat k desktopu, menší lepší, v budoucnu bych na to chtěl napojit i nějaký lepší repro
Potřebuju na tom rozhejbat svojí sbírku mp3 povětšinou 320kb/s cca. 350gb 8-) absolutní strop 10tis. Prosím o rady
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 1. 10. 2015 22:07

Pokud chybi zkusenost, je treba zjistit, jaky zvuk vyhovuje, nasledne vybrat
ony sluchatka a okolo nich postavit sestavu.

Takhle se da vymyslet spoustu kombinaci. Afaik s4 jsou silne basovy sluchatka? Pokud ano prichazi na mysl napr. Vmoda m-100...
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defacto 2. 10. 2015 10:47

koukal jsem na audigo, že mají v Brně celkem nabytou posluchárnu, tak tam zajdu pro sluchátka. Když si vezmu výběr pár válů řekněme na flešce, postarají se o to abych si to tam mohl na něčem přehrát?
A co ten DAC? nějaký typy? Byla by škoda mít sluchátka a nemít si to kde pustit. Koukal jsem po FiiO E10, Audinst HUD-mx1 a NuForce uDAC-3 black mají taky k poslechu. Jsou co k čemu?
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 2. 10. 2015 10:54

Urcite se postaraji. Ten zdroj dac/zesilovac je treba volit podle sluchatek, napriklad k tem vmodam fiio e10k uplne v pohode staci. MX1 bych nebral k cemukoli.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 2. 10. 2015 11:52

vyměnitelnej kabel trochu zužuje výběr...navíc nový kolikrát vyjde dráž než oprava původního.
napřed si vyber sluchátka která ti charakterově sednou,pak k nim pořeš zdroj
v audigu je lépe se předem domluvit,vždy k dispozici není možnost poslouchat přes pc,resp.notebook(leda že bys donesl svůj-aspon mě to takto bylo řečeno).trvale k poslechu při mé tehdejší návštěvě(cca 1 rok zpět) byl myslím denon player a burson jako zesilovač.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků