TV do 45 tisíc, prosím o radu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tellinger 1. 9. 2014 11:26

Zdravím všechny avmania.cz.

Plánuju pořídit novou 3D TV kolem 55 palců, stanovil jsem si rozpočet do 45 tisíc...

Kladu si pár otázek:
    Má cenu UHD, když k tomu ještě není žádnej obsah?
    Má smysl prohnutá TV?

Předtím jsem měl Samsung UE46F7000, naprostá spokojenost. Kvalita obrazu byla naprosto skvělá, jak při bežným používání, tak při zapnutí PS4 nebo nějakýho bluray filmu.

Teď koukám na Samsung UE55H7000, jenže jsem byl v prodejně, koukal jsem na ten obraz z antény a u čt sport to byl otřes, hdčko se ještě jakž takž dalo, ale obyč byl doslova fuj.

U lonske menší verze 46 byl obraz z čt sport HD skvělej..

Existuje nějaká lepší varianta, než 7 řáda od Samsungu? Jsem magor na kvalitu obrazu, takže jako každej chci za tyhle peníze dostat to nejlepší co jde...

U samsungu se mi líbí, že má super frekvenci 800 Hz a perfektně ostrej obraz na bluray

Díky za radu
Grafik a webdesigner
tellinger
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Slaughter 1. 9. 2014 13:21

Co se kvality obrazu týká tak se tu hodně vysoko vynášela poslední plasma od panasonicu. V tvojí cenovce by to asi byla řada VT, ale otázka jestli je ještě k sehnání, protože to byla opravdu poslední řada, takže leda nějaký výprodej skladů....
Druhá otázka jestli ti plasma ničím nevadí, protože zrovna na PS a hry obecně to není úplně echt používat
Wharfedale 10.7, 10CS, 10.1, Velodyne SPL-800r, Denon AVR-1713, Panasonic TX-P55ST60
Nick Slaughter
Junior

Odeslat příspěvekod LukynB 1. 9. 2014 17:23

Přesně, jak tu uvádí Nick Slaughter, nejlepší za ty prachy sehnat plasmu od Panasonicu, sehnat jí ale asi bude oříšek, musel by jsi mít štěstí, většina už bude vyprodaná - možná by stálo zkusit napsat přímo Panasonicu, zda se dají ještě někde sehnat, pokud jsi opravdu magor do kvalitního obrazu, tak nějakých 800 Hz obnovovací frekvence nebudeš řešit, pokud nejsi fanda telenovel, já mám první generaci Neo-PDP od Panasonic a nemůžu si stěžovat, i po těch pár letech obraz jak víno, neměnil bych ;) Jinak vybírat TV podle obrazu v prodejně je trochu alchymie, jelikož TV nejsou zkalibrované a každá z nich je nastavená jinak, Paňák je taková sázka na jistotu ;)
LukynB
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 2. 9. 2014 06:47

tellinger:
Pokud jsi magor na kvalitu obrazu, pak si za své peníze kup co nejlepší dostupnou plasmu, viz předchozí příspěvky.

A k tvým otázkám uvádím můj osobní názor:
UHD: na úhlopříčce 55'' a vzhledem k "raketovému" startu obsahu v UHD je to podle mne nesmysl.
Prohnutí: Pokud se na TV díváš vždy sám z jednoho ideálního místa s hlavou v ohnisku zahnutí, pak to malý smysl má. Pokud se na TV díváš tak, jak je běžné, tedy v různém počtu lidí, někdy sedíš, někdy ležíš, někdy jsi uprostřed, jindy spíš na kraji atd., pak je to kontraproduktivní.

Navíc obě tyhle "fíčury" ukrajujou nemalý peníze z obrazový kvality - myšleno tak, že výrobní náklady jdou do UHD a zahnutí namísto do kvality obrazu.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bananik 12. 9. 2014 13:56

Ja mam H7000 ale v 46" a obraz mi pride dobry a s pomerne sirokymi moznostami nastavenia. Skor ma trochu trapi clouding v jednom rohu obrazovky.

Zaujimalo by ma preco menis TV kedze F7000 je minulorocny model.
Bananik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků