výběr nové TV - začátečník - spíše obecné dotazy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mucínek 23. 1. 2017 09:11

zdravím,
nadešel čas koupit novou TV, pročítám tady různé diskuze, ale moc tomu nerozumím a v obchodě mi většinou poradí to čeho se potřebují zbavit, smart TV jsem nikdy neměl

- zdroj vysílání DVBT
- předpokládám LED fullHD
- vzdálenost od gauče cca 3m (vybral jsem tedy uhlopříčku 43-46)
- ovládání mobilem androidem - jestli to tedy vůbec potřebuji
- přehrávání videí, prohlížení fotek z NAS Synology DLNA nebo televizního USB
- přehrávání z youtube
- TV kupuji cca na 6 let nebo méně když umře nebo když rotují TV mezi členy domácnosti protože někomu jinému umřela jeho TV
- cena cca 15000

níže několik dotazů:

a) byl jsem kdysi u známého, který má smart TV už nevím jakou značku a překvapilo mě jak pomalu fungovalo přepínání mezi programy, zesílení zvuku atd. tzn. dělají to takto všechny značky/prostředí nebo jsou některé výrazně pomalejší a některé výrazně rychlejší

b) vstup je pozemní digitál. nebude se obraz v pohybu rozmazávat, nebude kostičkovat nebo tak něco?

c) když je to smart, fungují tam nějak aktulizace SW, když někdo např. vymyslí nějaký nový videoformát, aby to tam šlo nacpat?

d) je nějaká vlastnost, která není zcela obvyklá a kdybych ji u TV neměl tak jsem zbytečně ochuzen?

d) nepotřebuji nějaký super ultra mega kvalitní panel ale rada neber např. samsungy, maj vyblité barvy je směroplatná

e) chci 50HZ nebo 100Hz nebo je mi to fuk?

děkuji velice za váš čas i ochotu
Naposledy upravil mucínek dne 23. 1. 2017 10:33, celkově upraveno 1
mucínek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 1. 2017 10:17

V prvom rade si uprav nazov vlakna, odporuje pravidlam, admin ta za to spucuje.

a) zalezi aky stary, a co za TV to bol. Rozdiely v rychlosti su, ale nie je to tak zeby jeden bol superrychly a iny superpomaly. Kazdopadne, treba si uvedomit co vsetko musi v dnesnej dobe TV spracovat pri takom zdanlivo jednoduchom ukone ako je prepnutie kanalu. Musi to nacitat teletext, epg, prepocitat rozlisenie, nacitat viac zvukovych stop ak su, skryte titulky ci komentar ak je, hbbtv atd. Takze bleskove to nebude nikde.

b) to co je zdrojom tv vysielania s kostickovanim a pod. nijako nesuvisi

c) aktualizacie samozrejme funguju, nove kodeky tam vsak takto nenahras. Da sa to vyriesit instalaciou ineho prehravaca, ktory konkretny kodek zvlada ak v ponuke konkretneho systemu je. Niekedy je ale kodek vec HW podpory. Avsak kym vymenis ten tv, pochybujem ze nejaky novy kodek pride.

d) to musis vediet sam ake poziadavky mas a co od toho ocakavas.

e) rada neber tu a tu znacku je nezmysel, je to o konkretnych modeloch v danej kategorii, nie o znackach

f) to musis vediet sam, kazdopadne TV so 100 Hz su podstatne kvalitnejsie

g) na 3 metre je uhlopriecka ktoru chces velmi malo.

Do 15000,- vychadza najlepsie Samsung UE50J6282.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mucínek 23. 1. 2017 10:56

děkuji

v hodnocení na electroworldu
https://www.electroworld.cz/samsung-ue50j6282?gclid=CjwKEAiA8JbEBRCz2szzhqrx7H8SJAC6FjXXhq2gd_HAe1AGF-tVMxEvE--SzI1Vu50dR8ZS0eEtbxoC0vvw_wcB#product-reviews

jeden uživatel píše:
Zakoupil jsem si tuto televizi abych nemusel používat satelit a set-top box. Satelit funguje výborně, ale DVB-T2 - H.265 / HEVC set top box jak uvádějí ověřeno výrobcem mi nenajde všechny programy ( Fanda, Telka , Smíchov, atd.) Tudíž musím opět používat set top box zvlášť. Pozor na to.

-----------------------------------------------
to skutečně hrozí že to nenajde nějaké kanály?
mucínek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 1. 2017 12:37

Kedze sa v dvbt² este nevysiela (iba experimentalne z jedneho vysielaca), je taka informacia uplne nanic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků