Mobil s NFC na otevření dveří

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pokorto 14. 11. 2013 20:22

Dobrý den,
přemýšlím nad tím jestli jde využít mobil s NFC na odemknutí dveří. Třeba na koleji, kde si otevíráme pomocí karty ISIC. Nevíte jestli neexistuje nějaká aplikace, která by nahradila právě tuto nebo i jinou kartu?
Na GooglePlay jsem našel pouze aplikace na zapsání nějaké akce na NFC čip nebo aplikace, které po přiložení čipu k mobilu vykonají nějakou činnost, ale nenašel jsem žádnou, která by nakopírovala data z karty a pak by fungovala stejně nebo podobně jako ta karta.
Děkuji za typy :-)
pokorto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 11. 2013 22:44

A je to vůbec k nečemu dobré?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 11. 2013 22:51

Pomocí NFC opravdu nelze obcházet bezpečnostní zařízení a klonovat přístupové karty.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ogyn 15. 11. 2013 06:25

Neptá se na obcházení bezpečnosti, ale na možnost použít aplikaci...k tomu určenou !
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 15. 11. 2013 09:54

Ty karty nemaji NFC, ale RFID.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 11. 2013 13:25

Ogyn píše:Neptá se na obcházení bezpečnosti, ale na možnost použít aplikaci...k tomu určenou !

Kdyby by to byl kompatibilní systém s NFC, tak by to muselo být zabezpečeno tak, že by každé takové zařízení musel nějak autorizoval správce toho přístupového systému. Nelze mít nekontrolované množství takových ID karet v jakékoliv podobě. To je jak vydat klíč, který lze neomezeně kopírovat.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marek7878 15. 11. 2013 13:36

od verze android 4.4 android umi emulovat NFC karty (nfc je zjednodusene podskupina rfidu s malym dosahem).

do verze 4.4 musi se pouzivat bezpecnostni prvek ( nejcasteji simkarta) a cele se to komplikuje.
od verze 4.4 je v dispozici elegantni metoda jak z telefonu udelat libovolnou NFC kartu ( existuje api, takze samozrejme je potreba vyresit logiku te karty)
marek7878
Junior

Odeslat příspěvekod pokorto 15. 11. 2013 13:46

Omlouvám se, ale vůbec mě nenapadlo, že to může být nelegální :-D
pokorto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 11. 2013 13:49

To se neomlouvej, to musí být starost správců takových systémů, aby to nešlo běžnými prostředky obejít.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod budo 23. 10. 2015 08:25

Napadlo mne to samé. Dají se do mobilu pomocí NFC nahrát signály z čipů na klíče? Nechce se mi s sebou tahat na klíčích čip, který slouží k otevření dveří ve školce. Mít signál z toho čipu nahraný v mobilu a moci mobil používat k otevření dveří místo toho čipu je asi první smysluplná funkce, která by se mi u NFC v mobilu líbila. Jinak používat NFC k tomu, aby se mi při přiložení k čipu měnil profil nastavení mobilu, to mi přijde jako čirá kokotina.

Mám z toho silný dojem, že celý humbuk kolem NFC je jenom marketingová bublina. Může vůbec někdo uvést nějaké smysluplné využití NFC? Ale fakt praktické smysluplné, né hračičkování s kokotinama jen proto, abych si opodstatnil, že tu technologii využiju a při nákupu mobilu jsem neměl zbytečné požadavky na jeho technickou vybavenost. Díky.
budo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 23. 10. 2015 11:16

Platebni karty jsou pro tebe taky kokotina?
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod budo 23. 10. 2015 13:10

V tuto chvíli zatím ano.
budo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huhlan 23. 10. 2015 13:24

budo píše:Napadlo mne to samé. Dají se do mobilu pomocí NFC nahrát signály z čipů na klíče? Nechce se mi s sebou tahat na klíčích čip, který slouží k otevření dveří ve školce. Mít signál z toho čipu nahraný v mobilu a moci mobil používat k otevření dveří místo toho čipu je asi první smysluplná funkce, která by se mi u NFC v mobilu líbila.


Něco podobného už funguje tady http://otevirejmobilem.cz/
huhlan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radmen 23. 10. 2015 15:01

Policak píše:Platebni karty jsou pro tebe taky kokotina?

Jó, ta slavná X let stará hláška "iPhone ani nemá NFC, Android může platit pomocí NFC!".
Já bych to tak rád používal. Fakt. Ale jaksi za těch kolik, možná 5 let, co se rozjelo NFC v androidech, to tu stále nefunguje. Ten hokus pokus od GE nepočítám, to už je zrušený.
Nějakej tip, co udělat, abych mohl platit mobilem@NFC na běžných platebních terminálech?

Móžná začne v dohledné době něco dělat komerčka, ale bůh ví jestli a kdy to bude.
Radmen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 23. 10. 2015 15:59

No, já ještě pamatuji dobu, kdy podobní jedinci psali...Na co je komu proboha barevný display v mobilu. Takže se dnes směji jako tehdy. :)
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků