folie nebo tvrzene sklo na ochranu displaye?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pisarm00 1. 1. 2015 01:04

Zdravim chtel jsem se zeptat jsstli mate nekdo zkusenost s tvrzenymi skly nebo foliemy co se vam vic svedcilo. Dekuji za reakce
pisarm00
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 1. 2015 08:01

Nikdy sem fólie na telefonu nepoužíval.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Beavers 1. 1. 2015 08:14

Mně se nejvíc osvědčilo, nemít tam nic a jelikož nemám "volšový" ruce, tak mi z nich telefon nepadá. Ani k poškrábání skla u mých telefonů nikdy nedošlo a nechápu tedy, při jaké příležitosti se to může jiným stát. Jakékoli fólie a polepy displeje považuji jen za taháky peněz z peněženek výrobci a prodejci těchto "nezbytností".
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VencaD 1. 1. 2015 09:19

Nesouhlasím s předešlým názorem, téměř na všech displejích mobilů jsou při běžném používání bez folie či skla časem vidět mikroškrábance, zejména při nošení v kapse, folie tam nemusí být proti pádu, ale zejména proti škrábancům. Folii ani sklo nemusíš potřebovat máš-li tzv. flip pouzdro, které kreje i displej. Osobně používám tempered glass, ale to jsem upředňostnil před folií protože mám SG note 3, protože zachovává citlivost dotyku, u folie je ten dotyk o maličko jiný. Sklo má zase znatelné okraje. Na běžný telefon bych volil s klidem folii.
VencaD
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 1. 1. 2015 09:30

Presne tak, jasny nesmysl, ze tam nejsou skrabance bez folie, staci se podivat pod velkym uhlem proti svetlu a je to videt. Takovy telefon bych ja osobne nechtel. Vzdy mam folii a ted jsem koupil i temperovane sklo a uz jen cekam az bude po folii co mam na telefonu nandanou asi 3 mesice.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolemjdouci2014 1. 1. 2015 10:05

POuzivam porad folie.
kolemjdouci2014
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beavers 1. 1. 2015 10:11

Telefony nosím vždycky v kapsách (mám ještě první iPhone, WP HTC Radar a již přes rok telefon s androidem) a nemám na sklech ani škrábaneček. Proto s předřečníky nemohu souhlasit a znovu opakuji, že jsou fólie zbytečnost, která dokonce dokáže po čase pěkně hyzdit telefon. Denně to pozoruji ve svém okolí.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 1. 1. 2015 10:29

Zalezi kde clovek dela, kde se s telefonem pohybuje atd. Urcite bude telefon jinak namahan kdyz bude clovek delat na stavbe a druhy sedet v kanclu. Kazdy telefon ma po case vlasove mikroskrabance. Pokud je tam nekdo nevidi je slepej jak patrona a pak mu je fakt folie na nic a v klidu je nemusi pouzivat. Pro nas ostatni je tu folie. Radsi si jednou za pul roku nalepim folii za 100kc nez abych se pul roku dival na poskrabany displej
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod Antwort 1. 1. 2015 14:23

Já tedy fólii používám vždy. Jak na klasických mobilech, tak na dotykáčích. Na Note3 mám flop a fólii tam mám stejně.
Antwort
Junior

Odeslat příspěvekod malejarda 1. 1. 2015 14:56

dejvidek píše:Nikdy sem fólie na telefonu nepoužíval.
dejv

No v dobe WM to byla na smartphonu nutnost.
malejarda
Junior

Odeslat příspěvekod BullitStar 1. 1. 2015 17:43

Tak ja mel za posledni 4 roky asi 6 androidu a vzdy jsem si koupil folii. Ted jsem uvazoval o sklu, ale zatim tam mam folii primo od vyrobce, jak na predni strane tak na zadni, kdo ma take honor 6 tak pochopi proc i vzadu. A jinak mam na telefonu jeste takovy ten kryt zad a boku, nemam rad, kdyz je telefon oprejskanej:-)
BullitStar
Junior

Odeslat příspěvekod malejarda 1. 1. 2015 18:30

Davat folii na sklo je fakt zbytecnost. Melo to opodstatneni na plastove displeje.
malejarda
Junior

Odeslat příspěvekod BullitStar 1. 1. 2015 18:35

Na sebe odolnejsim skle se casem udelaji vlasecnice. Ten kdo rika ,ze ne tak je slepej a nebo proste keca, jen aby tady tim vyvolaval zbytecnou prestrelku.
BullitStar
Junior

Odeslat příspěvekod malejarda 1. 1. 2015 18:44

To bys musel to sklo drhnout piskem. :mrgreen:
malejarda
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 1. 1. 2015 18:55

BullitStar: Ale no tak, co to píšeš? Nejseš ty Bystrozrakej? A co ty výrazy jako "oprejskanej" telefon? To se snad ani nemůže stát při normálním běžném používání. To s ním štípáš dříví nebo co? Už výše jsem psal, že jsem měl tři různé smartphony a na žádném nejsou na skle škrábance. Na iPhone (hliníkový 2G) je trochu poškrábané to zrcátkové jablíčko, tomu se neubráníš, jinak telefon vypadá jako nový a určitě nemá žádné Gorilla Glass. Stejně je na tom i HTC s WP, také nemá tvrzené sklo. Běžně nosím telefon v kapse košile, nebo náprsní u bundy a pod. Necpu ho někam ke klíčům nebo mincím do kapsy kalhot. A můj třetí telefon má tvrzené sklo. Stejný má i moje příbuzná a nechala si na něj profesionálně nalepit fólii. Dnes, po pár měsících to vypadá otřesně, odchlíplé rohy, fólie od používání matná... tak to radši bych snesl ty tvoje "vlásečnice", tedy kdyby se tam vůbec objevily. Pokud nepracuješ jako brusič diamantů nebo nefáráš s telefonem pod zem, tak tam prostě nebudou a ten mikroskop klidně někam schovej a nezkoumej pořád povrch skla takového spotřebního předmětu, který dříve morálně zastará než aby se sám od sebe začal škrábat - napadlo mě, třeba ho něco svědí :mrgreen:
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků