WP, iOS nebo Android?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Leki. 10. 9. 2016 08:10

Dobrý den všem. Mám Lumii 925, měl jsem Lumii 820, mám Lenovo Yoga 2 s Windows 10, mám stolní PC s Windows 10, Xbox, cloud na OneDrivu, jsem tedy čistokrevným uživatelem produktů MS. Lumia se pomalu odporoučí a já hledám nástupce. Již delší dobu. Na podzim jsem byl pevně rozhodnutý pro Lumii. Líbila se mi L830, pak přišla L950, já čekal ještě na L850...nic :-\ Uvažuji tedy o L950, pořád slušně nadupaný stroj, navíc teď za 8000 s displaydockem v ceně. Má smysl do toho jít? Není to mrtvý systém? Co mě štve, je nepodpora aplikaci třetích stran, např. Waze, nebo Synology, nebo ovládání Denon atd. ...ano jde to, ale... No a teď, manželka iPhone6, iPad, cca 8 měsíců, předtím Androidí věci, ale někde kolem Androidu 4.2 skončila. Tehdy mě ten systém iritoval. Já si samozřejmě osahal iOS (aktuálně myslím 9.3.5), iCloud atd. a celkem se mi to zalíbilo. Měl jsem půjčenou Xperii z5 a taky dobrý...a já teď nevím co koupit :-) Peníze úplně neřeším, ale 20 za telefon nedám. strop max. 16. Jsem ochotný koupit iPhone 6s za 16 a půl, pokud budu rozhodnutý jít do iOSu, a to zatím úplně nejsem, ale hodně s tím koketuji. Klidně i Galaxy S7 (ne edge), ale to taky úplně nevím.Co si myslíte vy? Děkuji, za každou radu a zkušenost.
Leki.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda.v 10. 9. 2016 08:38

Myslim, ze diskuzi na tohle tema je dost.
Nicmene, Windows OS, nejista budoucnost, zariznuti zarizeni LUMIA, nejasny HW do budoucna, nezajem vyvojaru, takze nic moc.
iOS bude vhodny, kdyz se smiris s uzavrenosti systemu a nemas v potrebe si OS upravovat k obrazu svemu, proste system, aniz bych se chtel nekoho dotknout, vyrobeny pro "ovecky", co maji vsechno nachystany nepotrbuji nic menit. (ZAMERNE DAVAM DO UVOZOVEK)
Android, vhodny spis pro hracicky, ale neni to podminkou. Rozhodne, pokud to chcete mit bez problemu, soustredil bych se na znackove firmy a modely ktere maji komunitu. Me osobne je blizky HW Samsungu, ale dnes uz preplacany system me odehnal k jednoduchosti OS, kterym disponuje OnePlus 3. Navic dual SIM. Dalsi , kde bych se dival jsou Nexusy, taky cisty android. ( pozor, vizualne je cisty android opak iOS) Nakonec clovek, ktery ma rad Android a vyhovuje mu, nikdy na Win a iOS neprejde.
NIkdo Ti nerekne, co si mas koupit, rozhodovat se nakonec budes sam. Z Tebou jmenovanych bych si vybral S7 a dal tam ROM CM 13, brzy uz CM14, ale to uz neni "user friendly" reseni .
Naposledy upravil alda.v dne 10. 9. 2016 10:34, celkově upraveno 1
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 10. 9. 2016 09:00

Doufám že se to tu nezvrhne jako téměř vždy v pomlouvání toho či onoho.
Takže moje osobní zkušenosti s L950...systém jako takový mrtvý není, stále vychází nové a nové verze, od ledna kdy ho mám je to o mnoho lepší telefon, ale s podporou vývojářů aplikací je to prostě špatný, to je fakt na kterém se asi moc nezmění.
Pokud vyloženě potřebuješ nějaké konkrétní aplikace, udělej si seznam a pak kdyžtak W10M vyškrtni z uvažovaných možností.

Já např. potřebuji nutně do práce email exchange a výbornou podporu office aplikací propojenou cloudem, to L950 splňuje, pořád beru a zase odkládám ten telefon do stojánku s bezdrátovým nabíjením...to už je taky pro mě nutnost.
Výborný foťák a aplikace přímo od MS na skenování dokumentů, tabulí, po vyfocení okamžitě v cloudu.
Dále appka Evernote a Onenote.
No a když jedu domu, tak díky komplet podpoře LTE si odpočinu s appkou O2TV, na volné dny Run the Map na záznam trasy, Geocaching Pro, Wikipedia, Waze , Meteoservis Pro, Mapy.cz, Airbank, a KDYBY NEEXISTOVALA aplikace na ovládání mého domu JABLOTRON, tak ten telefon schovám do šuplíku a koupím dnes asi jedině Samsung Galaxy S7

Protože si hraju i s Androidem, tak vím, že toto vše a asi i lépe na něm jde také, na L950 mi samozřejmě některé aplikace sházejí, třeba Booking.com, raději bych navigaci TomTom a tak dále.
Ovšem teď používám L950, jelikož jsem ji měl za ještě výrazně lepší cenu než se už i teď prodává.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 10. 9. 2016 10:09

Systém sice dostává aktualizace (vesměs jde ale o odstranění zásadních chyb, popřípadě přidání funkcí které konkurenční systémy dávno mají), to ale neznamená, že není mrtvý, o tom rozhoduje jednak podpora aplikací třetích stran, (která je na ústupu, nejen že apky chybí, ale ony i ubývají stávající a až MS promaže store, jak vývojářům nyní oznámil, moc apek nezbude), jednak trh a ten už WP úplně odepsal.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 9. 2016 11:27

roy1
No pro tazatele rada k nezaplacení...
Ale abych nebyl jako ty:
1/ + iOS stabilita, celková spolehlivost, aplikace téměř na vše co jsem potřeboval i odborně, za mne No1.
- nejuzavřenější os, s kterým téměř nic neuděláš k obrazu svému, za horších světelných podmínek opravdu špatné foto a video, nejhorší ze všech os, display, váha s 3D Touch
2/ + W10M v současnosti nej foto a video, display hotový luxus, plynulost a rychlost, poměr cena/výkon, možnost nastavení dle vlastního požadavku, ve spojení s ostatním od MS nej volba
-. aplikace v rozsahu jiných os
3/ + Android možnosti nastavení, podpora aplikací
- reklamy, stabilita/potřeba restartu

Vše za mne vlastní zkušenost po iPhone 6S plus - Lumia 950 XL - SG6/7....
Volba je opravdu jen a jen na Tobě.
Já mám z toho všeho Lumii 950 XL, a po velkém update naprostá spokojenost.
Když budeš chtít detaily, písni konkrétní dotazy...
Dobrou volbu :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod roy1 10. 9. 2016 11:42

Pošváři, samozřejmě je to rada k nezaplacení, je to pravda kterou si vy, fanboys MS, nechcete připustit, ale pro rozhodování je dobré vědět, že agonie se prohlubuje a problémy narůstají, pokud to tazateli nevadí ať si klidně Zombii 950 koupí, jsou to jeho peníze....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 10. 9. 2016 12:18

Android plnohodnotně pracuje s MS službami. Exchange outlook.com Onenote Onedrive, Office(nemám zkušenost)
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 10. 9. 2016 13:01

Dnes fungují aplikace a služby MS lépe na Androidu, než na WP, to je fakt. Druhá věc je to, že se Lumia 950 přestává prodávat, nástupce nikde a MS oznámil, že de facto končí na českém trhu, Surface Phone se tady prodávat již nemá, nemluvě o celé platformě, která sice funguje, ale neroste, aplikace nepřibývají, spíš ubývají. I když máš všechny služby u MS, sice to logicky vypadá na koupi WP, ale za sebe doporučuju opravdu Android, přešel jsem v červnu tímto směrem a cesta zpět už nevede, MS hlavně začíná na svůj systém docela kašlat, takže průběžně čtu, jak u Lumie 635 nefunguje psaní textu a nikdo to neopravil, u Lumie 40 zase mizí kontakty samovolně a opakovaně, nikdo nic neřeší apod.

Pokud v roce 2016 napíše, že Android 5 nebo 6 potřebuje pravidelné restarty ke svému provozu, tak opravdu nežije v realitě.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 10. 9. 2016 13:36

Chces telefon bezstarostne pouzivat, v nicem se nehrabat a uzivat si absolutni plynulosti? iOS.
Chces si zmenit uplne vsechno a je ti nejak jedno, ze animace po roce nemusi byt plynule a muzes se potykat se zaseky ale hlavne ze budes mit zmeneny font a barvy? Android.
Chces nadavat, ze si nemuzes stahnout tu a tu aplikaci ale mit plynuly system? WP.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szoustal 10. 9. 2016 13:43

Říct o WM 10,že je to stabilní systém chce hodně kuráže. Mám Lumia 950 a i po velké aktualizaci pořád problémy. Často nelze ukončit hovor, displej jakoby na pár vteřin zamrzne. Na dovolené problím s wifi, všichni vesele surfovali a pod. Já mohl max psát přes kecálka, nešlo odesílat fotky, nic. Stabilní a spolehlivý byl systém 8 a 8.1 Teď je to katastrofa.
szoustal
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 10. 9. 2016 13:47

to banner: Jenze ani tonneni tak zcela pravda, je spousta uzivatelu, ktery Android pouziva napr. dva roky a vse v poho. Ono kdyz nemas nahrano 80 aplikaci, stale neistalujes a zase neodinstalovavas nove a nove, nebo nemas spoustu her, co aktualizacemi zabiraji 150 mb, tak problem byt nemusi!
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iOvce_ 10. 9. 2016 13:51

Tohle je stejně blbá otázka, jako zeptat se v autodílně, zda máš koupit meďáka nebo bávo. Za iOS si zaplatíš, ale bude to stát za to. S androidem ušetříš, bude to kompromis a ne nutně špatnej kompromis. A s WP si podřežeš žíly.
iOvce_
Junior

Odeslat příspěvekod banner 10. 9. 2016 14:10

opasino: Stručně řečeno, člověk se o Android musí starat a dávat bacha co stahuje. Pokud si tazatel dá bacha a bude mít něco s čistým droidem, tak bude vždy plynulý. Pokud si bacha nedá a bude mít náročnou grafickou nadstavbu, tak asi dojde k problémům. O Android se člověk prostě musí umět starat, aby byl plynulý(to částečně neplatí pokud je čistý)
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szoustal 10. 9. 2016 14:14

Android 5.1 a 6 už je v tomhle směru mnohem, mnohem lepší.
szoustal
Junior

Odeslat příspěvekod audis 10. 9. 2016 14:26

Já měl dosud android HTC, Asus a Asus, čisté nejsou, stovky aplikací v nich neměl, plynulé bezproblémový, hlavně ty Asus. Bezstarostně. Dobrovolný a nedobrovolně reset HTC 15x a Asus 5x za rok. Žádná katastrofa.

O nic se nestaram, neřeším, neladim, problémy nemám, jen používám. (dnes Asus)
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků