Nejlepší síť má v ČR Vodafone - nezávislé měření

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 14. 3. 2016 09:40

Nejlepší síť má v Česku Vodafone, ukázalo nezávislé měření

Obrázek

Vodafone zvítězil v nezávislém testu, který se zaměřoval na srovnání kvalit hlasových služeb a datových přenosů mezi českými operátory. Hodnocení probíhala i v jiných zemích, měření vždy prováděla společnost P3 communications.

Měření prostřednictvím 2600 hovorů a 1100 datových spojení ukázalo, že Vodafone v rámci testu nabízel nejrychlejší datové přenosy a nejspolehlivější hlasové služby. Renomovaná společnost P3 communications udělila Vodafonu Czech Republic certifikát „nejlepší v testu“ (Best in Test) díky zisku 863 bodů z tisíce možných. Konkurenční operátoři získali 806 respektive 724 bodů. Bohužel jsme se ale nedozvěděli, kolik bodů patří O2 a kolik T-Mobilu.

Nezávislé měření kvality mobilních sítí probíhalo v České republice v období od 21. ledna do 8. února 2016. K měření sloužily mobilní telefony Samsung Galaxy S5 pro hlasové služby a Samsung Galaxy Note 4 pro měření kvality datové služby sítě. Oba telefony nabízejí podporu LTE sítí na všech frekvencích používaných operátory v České republice. Nejlepších výsledků dosáhl ve všech směrech Vodafone – kvalitě hlasových hovorů i datových spojení

Kvalita hlasových hovorů

Úspěšnost sestavení a dokončení hovoru z mobilu na mobil dosáhla v síti Vodafone 99,3 procenta ve velkých městech a 98,4 procenta v menších městech a na cestách mezi nimi. Konkurent označený v certifikátu jako Operátor 2 byl úspěšný v 97,5 respektive 96,9 procentech případů a Operátor 3 dosáhl úspěšnosti 96,1 a 95 procent. Celkově získal Vodafone v testu hlasových služeb 357 bodů ze 400 možných, Operátor 2 získal 326 bodů a Operátor 3 obdržel 275 bodů.

Kvalita datových služeb

V případě datových služeb, které společnost P3 communications měřila s důrazem na 4G/LTE, získal Vodafone nejvyšší ohodnocení u měření ve velkých i menších městech, hodnocení datových služeb na cestách bylo u všech tří operátorů stejné. Ve velkých městech byla v síti Vodafonu naměřena při testu desetisekundového stahování dat průměrná hodnota 26,842 Mbps. Operátor 2 dosáhl rychlosti 21,272 Mbps a v síti Operátora 3 se data stahovala průměrnou rychlostí 16,911 Mbps. Celkově síť Vodafonu získala 506 bodů z 600 možných, Operátor 2 získal 480 bodů a Operátor 3 dosáhl na 449 bodů.


:tleskani

Zdroj : http://mobilizujeme.cz/clanky/nejlepsi-sit-ma-v-cesku-vodafone-ukazalo-nezavisle-mereni/

Zde udělený Certifikát :

http://www.p3-group.com/downloads/2/9/2 ... _Czech.pdf

;-]
Naposledy upravil Ředitel ČTÚ dne 14. 3. 2016 11:32, celkově upraveno 6
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod backpa 14. 3. 2016 10:03

Hmm, zrovna třeba u mě (část Třince) je na tom Vodafone nejhůře. Signál neustále vypadává a to jak na klasickém tlačíkovém telefonu, tak na Galaxy Mega 6.3, resp. na tom Samsungu uvnitř domu nemám signál skoro vůbec. Zato T-Mobile tu má LTE i HSPDA. O2 LTE nevím, jelikož mám virtuála, ale uvnitř domu mám pouze Edge, stejně jako u Vodafonu.

EDIT: K těm výpadkům - prej se to děje více lidem v různých lokacích. Ono mám třeba na tom tlačitkáči skoro plnej signál a za chvíli jeb, bez signálů a vyhledává síť. A takhlens to vypadává celej den. Kdysi tu se signálem problém nebyl, to prostě z ničeho nic začalo a někde jsem slyšel, že prý Vodafone (hlavně v noci) vypíná nějaké BTSky.
backpa
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 14. 3. 2016 14:06

Stejne chovani jsem resil s Vodafonem asi pred rokem (Brno), nakonec jsem vrazil SIMku do USB modemu a nechal logovat. A podle logu se modem prihlasoval na tri BTS, dve s uchazejicim signalem, treti s minimalnim. Proc se prihlasoval i na tu treti netusim, ale to same mi podle stavu signalu delal i Samsung Ativ S. Vetsinou plny signal, ale obcas pokles na 0-1 carku.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 14. 3. 2016 17:32

počkej .. 2600 hovoru a 1100 datovych spojeni? .. twl to meli za minutu po mereni ne? :-D :-D
opravdu vypovidajici hodnota :-P
.
Ps: vždy se najde zakouti kde jeden ze tri nema signal a ceny jsou v podstate stejny ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 14. 3. 2016 23:48

...nebo kde mají všichni signál velmi bídný :D
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AleshM 15. 3. 2016 05:22

Nezávislé testy jsou nanic. Řídím se, jako asi většina lidí, svým uživatelským zážitkem. Nejbídnjší datovou síť má podle mě O2, možná LTE bude lepší, ale 3G i ve městě tragédie. Signál skoro nikde.

Od Vodafone jsem utekl, protože se s ním leckde nedovolám a občas i ve městě jsou hluchá místa, kde neni ani EDGE, ani 3G, prostě žádná data a neni to zrovna v lese. Ale budiž. LTE bude asi hustší a to má budoucnost. Je potřeba počkat, až Vodafone přepne svou LTE síť do standardních pásem. V budovách se člověk špatně dovolá celých 15 let, co tu je buď Oskar nebo Vodafone, to je jedno, v tom se nic nezměnilo a datová síť v budobě i ve výšce u okna automaticky padne na EDGE a nic se s tím nenadělá. Pochybuju, že je to záležitost telefonu, dělalo to na každém, co jsem kdy měl a nebylo jich málo.

Nejlepší síť podle mě, má T-Mobile a to je pro mě, a k tomu, co potřebuju, víc, než nějaký nezávislý průzkum.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 3. 2016 05:58

Přesně, jak je psáno v předchozím příspěvku, stejné zkušenosti se signálem jednotlivých operátorů mám i já..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 15. 3. 2016 08:15

Tak teď už jen zjistit, jak je ten, kdo ten nezávislý test platil, propojen s Vodafonem..
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 15. 3. 2016 10:39

Vzhledem k tomu, že mám Vodafone a v práci, kde strávím skoro polovinu svého času, musím kvůli odesílání a přijímání SMS nechávat mobil položený na okně a kvůli hovoru musím jít dokonce před barák, tak mám o tomto nezávislém měření smíšené pocity. Přitom O2 nebo T-mobile tam mají signál celkem obstojný i na datování přímo z baráku. Z Vlastní zkušenosti vím, že u nás na Valašsku je hodně míst, která nikdy neviděla Vodafonní, potažmo Oskaří signál.
Tedy věřím, že by se dalo vhodným výběrem měřících míst v tomto nezávislém testu dosáhnout úplně opačného výsledku.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Myčoken 15. 3. 2016 13:07

Osobní zkušenosti každého zákazníka jsou pochopitelně odlišné. Využívám služeb všech tří mobilních operátorů a nemohu si stěžovat ani na jednoho z nich. Pouze při silné bouřce mám tuto zkušenost: první vypadne Vodafone, potom T-Mobile a nejdéle vzdoruje O2.
Myčoken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_22 15. 3. 2016 23:08

Když se v tom testu proklikate na detailní měření, tak zjistíte že nejlepší síť má Vodafone ve velkých městech a venkově, ve malých a středních městech má naopak nejhorší (průměrné samozřejmě vyhrává). Takže osobní zkušenosti např z Třince odráží test docela dobře.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 29. 3. 2016 19:29

Myčoken píše:Osobní zkušenosti každého zákazníka jsou pochopitelně odlišné. Využívám služeb všech tří mobilních operátorů a nemohu si stěžovat ani na jednoho z nich. Pouze při silné bouřce mám tuto zkušenost: první vypadne Vodafone, potom T-Mobile a nejdéle vzdoruje O2.

to je dano osazenim jednotlivych BTS baterkami / diesel agregatem. VF zalohuje pouze klicove sity, coz bylo dano tim, ze prisel na trh jako trti a potreboval rychle postavit plosne pokryti za levno. U trojky na trhu si nikdy na tridevitkovou dostupnost nehrajete...
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 31. 3. 2016 07:32

Vodafone, stejně jako každý operátor si na 9999 spolehlivost hraje. Šířiš tady nesmysly, bo výpadky v bouřce nejsou způsobený chybějícími dieselagregáty, které ma každý operátor, ale rušením mikrovlnných spojů, když moc prší. Asi ma v okoli OPa Vodafone všechny BTS na mikrovlnách a O2, T-M nějaké na optice.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 9. 4. 2016 09:00

na zaruseni MW spoje je potreba poradny "sloupec" vody. takove vypadky by pak trvali v radu vterin az minut, nikoliv hodin...
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 27. 8. 2017 15:49

Ahoj,

oživím toto téma. Jakou máte zkušenost se spojováním hovorů u Vodafone, hlavně ve východní části Prahy 9?

Partnerka si v poslední době stěžuje, že spojení hovoru dlouho trvá. Nejprve chvíli ticho, pak ve sluchátku jednou lupne, dvakrát pískne a teprve za chvíli se ozve vyzváněcí tón.
Údajně jí to dělá na více místech Prahy, odkud volá (telefon Blackberry Classic).

Dnes ráno jsem to krátce po 8 hod. zkoušel osobně. Při volání z jejího telefonu na moje číslo u virtuála pod T-Mobile se projevilo výše uvedené.
Když jsem vložil do jejího telefonu svou SIM kartu tohoto virtuála a volal na své další číslo u Vodafone, zmíněné chování se neprojevilo. Vyzváněcí tón se navíc ozval velice rychle po odeslání volaného čísla.

V telefonu by tedy neměl být problém. Předpokládám, že problém je v kvalitě spojení poskytovaného Vodafonem. V čem by to konkrétně mohlo být?
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků