Zvýšení dosahu sítě

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Linux 124log 20. 10. 2015 12:02

Zdravím,

kamarád má pozemek, kde plánujeme udělat osadu. V naší nepřítomností to chceme zabezpečit fotopastí, která potřebuje přístup k internetu přes GSM. Dále bychom potřebovali lokálně, aspoň v okolí nějakých 200 - 500m2 zvýšit signál + možnost chytat internet. Máme omezený rozpočet, tak se ptám, jak to udělat co nejlaciněji. Napadlo mě několik variant. Jedna je pořízení GSM repeateru s anténou na nějakém přístupnějším místě. Pokud by to bylo příliš nákladné, tak jsem zvažoval vyřadit repeater a pořídít nějaký GSM iternetový modem, ke kterému bych opět připojil anténu s velkým ziskem, aby aspoň ten internet byl. Ideální by to bylo, kdyby se dalo domluvit s nějakým operátorem, že by rozšířil pokrytí, ale v to moc nevěřím... Ovšem pokud by se už tak stalo, využívalo by to určitě více lidí. Byl bych vděčný za každou radu ohledně tohoto... Díky
Linux 124log
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lol7 23. 10. 2015 12:37

o jakeho operatora se jedna? nebo u vas nema signal ani jeden z trojice operatoru?
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 23. 10. 2015 13:58

Připojte k fotopasti pořádnou anténu :)
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danarr 23. 10. 2015 16:01

Danarr

Odeslat příspěvekod lol7 24. 10. 2015 13:53

Kazdopadne s repeaterem pozor, jeho provoz musi schvalit vsichni 3 operatori, pokud se nepletu :)
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 24. 10. 2015 16:58

A co nějaká 3G zóna, jako má třeba Vodafone? Vím, není to asi ideální, ale mohlo by to vyřešit problém se signálem... teda jestli máte lokálně alespoň wifi internet.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Linux 124log 26. 10. 2015 17:08

Na tom místě není ani elektřina, jinak bych to neřešil... je to tak odlehlé, že si myslím, že s repeatrem nemůže být problém ani na černo, široko daleko není nic v dosahu... Nejbližší stavení je přes 1km daleko. Na něktérých místech mám 2 čárky z 5, když je štěstí, tak jsou i 3.


No ale i tak zvážím nejdříve tu anténu. Jaká je vhodná s velkým ziskem? poradí někdo?
Linux 124log
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 26. 10. 2015 17:42

Kde to přesně je? Fotopast musí mít výstup na anténku.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Linux 124log 26. 10. 2015 19:11

Právě nechci moc upozorňovat, tak lokalitu nechám skrytou.
Linux 124log
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lol7 28. 10. 2015 11:12

jojo uz vidim zdejsi mobilmaniaky jak vyrazi nekam do hustych lesu hledat tvoji tajnou skrys :))
ps. 1km neni v sireni signalu nic. ale tak dej si to tam na cerno, oni ti to pak spocitaj za 20k pokuty :)
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod Michwuanquana 23. 11. 2015 10:17

to jsem ja, mam novy profil

jinak nejde o to, ze by to tu mel nekdo hledat, ale vubec abych nekde nechaval informaci o tom, to je moje vec.

jinak ty repeatery v lese prece nemuzou mit pri serizeni (predpokladam ze se da nastavit vykon) vetsi dosah nez 1km
Michwuanquana
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků